ONLINE MAGAZIN

Jedinečný dizajn a vyspelá výbava aj s malým rozpočtom.

Smartfón Acer Liquid Z630 je vyspelým inteligentným zariadením s krásnym displejom a výbornou technickou výbavou. Jeho dizajn pritom výrazne vybočuje z mainstreamu, nadväzuje pritom na svojich predchodcov.

Keď máte pocit, že všetky moderné telefóny sú rovnaké, určite by ste si mali v rukách poťažkať Liquid Z630. Tento smartfón s hodnotnou výbavou je demonštráciou príjemných materiálov, ergonomického dizajnu a skutočnosti, že aj za veľmi málo peňazí môžete získať veľmi veľa. Liquid Z630 je predstaviteľom strednej kategórie mobilných telefónov, na prvý pohľad však vyzerá ako zástupca toho najlepšieho, čo u nás máme.

Jeho displej je priam obrovský a hoci má uhlopriečku iba 5,5 palcov, pôsobí oveľa väčším dojmom. Nepochybne za to môžu krásne zaoblené okraje krytov a celkovo kompaktné prevedenie tela telefónu. To najpôsobivejšie však prichádza až so zapnutím displeja. Je veľký a jasný, zobrazuje plné a sýte farby, dobre sa číta aj v slnečnom exteriéri. V tele smartfónu pracuje 4-jadrový procesor s frekvenciou 1,3 GHz, grafi cký procesor a operačná pamäť RAM vo veľkosti až dva gigabajty. Vďaka tomuto základu je zabezpečený spoľahlivý chod operačného systému Android, ktorého základnou a najdôležitejšou vlastnosťou je rozšíriteľnosť. Na tento systém môžete bezplatne nainštalovať prakticky všetko – od hier až po aplikácie, ktoré zásadným spôsobom menia vzhľad systému.

Už aj samotný výrobca Acer vo významnej miere upravil systém Android, okrem vizuálnych úprav sa vylepšenie týkalo aj niektorých funkcií. Pre každého používateľa telefónu je dnes veľmi dôležité aj to, akou rýchlosťou sa dokáže jeho zariadenie pripojiť na internet. Acer Liquid Z630 v tomto ohľade naplní aj vyššie nároky – dokáže pripojiť na mobilný internet LTE, pracuje s najrýchlejšou verziou pripojení Bluetooth a Wi-Fi, sleduje aktuálnu polohu prostredníctvom A-GPS a vydrží dlho na jedno nabitie. Nielen zaujímavosťou, ale aj skvelou funkciou je schopnosť telefónu dobíjať iné zariadenia. Vďaka batérii s kapacitou až 4000 mAh môžete cez USB kábel čiastočne nabiť iný telefón alebo aj tablet. Každý chce mať vo svojom mobile čo možno najlepší fotoaparát, bez ohľadu na jeho cenu. Acer je v tomto smere veľmi ústretový k zákazníkovi a aj za málo peňazí ponúka hneď dve 8-megapixelové kamery.

Tá hlavná na zadnej strane telefónu má aj automatické zaostrovanie a blesk, predná kamera pre videohovory a selfi e zapôsobí aj funkciou vylepšovania pleti na fotkách doslova v priamom prenose. Acer Liquid Z630 je bezpochyby vynikajúci smartfón, ktorý splní nároky veľmi širokého spektra používateľov. Oceňujeme aj množstvo doplnkového softvéru, ktorý Acer dodáva celkom zadarmo a ktorý je nesmierne praktický – napríklad služba, ktorá sprístupňuje súbory uložené vo vašom Windows počítači na diaľku cez smartfón. Ide o výborné riešenie pre prípad, že by ste na pracovnom stretnutí potrebovali dokument, ktorý máte uložený iba v počítači v kancelárii. Pozornosť si tiež zaslúži vstavaná aplikácia AcerNAV, ktorá obsahuje bezplatnú aktualizáciu máp Európy až na dva roky.

 

Acer Liquid Z630 Displej: 15,5 palcov, multidotykový, 1280×720 pixelov (HD)

Pamäte: karta microSD, 16 GB, 2 GB RAM

Fotoaparát: 8 megapixelov, blesk, automatické zaostrovanie, HD video

Webkamera: 8 megapixelov

Batéria: Li-Ion 4000 mAh, možnosť dobíjať iné zariadenia

Cena: od 199 eur

 

Text: Erik Stríž

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Náš tip Novinky Osobnosti Lines outdoor Príroda Šport

Majstrovstvá sveta v skialpinizme veteránov

Výzva, na akú Slovensko čakalo dlhých 18 rokov. Po Majstrovstvách Európy a Svetovom pohári, ktoré naša krajina hostila v rokoch 2003 a 2005, sa už tento víkend stanú južné svahy Chopka dejiskom svetového šampionátu v skialpinizme. Zmerať sily s aktuálnou majsterkou sveta, Horehronkou Mariannou Jagerčíkovou, si môže aj široká verejnosť. 160 pretekárov zo 17 krajín sveta Na prelome marca […]

Čítať ďalej
Cestovanie Novinky outdoor Tlačová správa

Do chorvátske Rijeky vyrazia vlaky zo Slovenska trikrát týždenne

Chorvátsko je dlhodobo jednou z najobľúbenejších letných destinácií, kam jazdia statisíce Slovákov a Čechov, a stále populárnejšia je cesta na dovolenku vlakom. Priame vlakové spojenie spoločnosti RegioJet bude v tomto roku premávať zo Slovenska a Českej republiky do chorvátskej Rijeky trikrát týždenne. Čedok spúšťa preto predaj vlakových zájazdov so spiatočnými lístkami, ubytovaním a transfermi, aby si turisti svoju […]

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám Tlačová správa

TUI letné cestovateľské trendy 2023

Najobľúbenejšie sú stredomorské destinácie, silný je dopyt po All Inclusive Trend skorých rezervácií je späť a mnohí Slováci a Česi si už aj vybrali, kde strávia letnú dovolenku. Napriek častým podobnostiam v nákupnom správaní oboch národov sa dovolenkové návyky Čechov a Slovákov líšia. Slováci si totiž na dovolenke doprajú o niečo viac ako naši západní […]

Čítať ďalej