ONLINE MAGAZIN

Acer Predator 15: Viac ako notebook je hernou konzolou s Windowsom

Hry, to nie je uzatvorený svet tínedžerov, ale niečo, čo je k dispozícii každému ako forma oddychu a domácej zábavy. Nie je sa čomu čudovať, keď sa aj pán v stredných rokoch rozhodne kúpiť kvalitný notebook a k nemu niekoľko moderných hier. V takýchto prípadoch príde vhod, keď sa v širokej ponuke predajcov nachádzajú také počítače, ktoré o sebe už na prvý pohľad dávajú vedieť, na čo sú určené. Je to prípad značky Predator od Aceru.

Acer s jeho Predatormi nie je žiadny nováčik, skôr naopak. Každý odborník túto značku pozná a dôveruje jej a nedávna produktová ofenzíva výrobcu iba utvrdzuje v tom, že jeho potenciál neklesá ani v čase rastúceho výkonu zariadení strednej kategórie. Je to v prvom rade špičkový výkon, veľká pamäť a ikonický dizajn, čo robí značku Predator ideálnou voľbou pre hráčov.
Notebooky tejto série sa predávajú s 15- a 17-palcovými monitormi a v niekoľkých konfi guráciách, aby medzi nimi každý našiel to svoje. V najvyššej konfi gurácii Predator 15 G9-591-72BC sú k dispozícii procesory Intel Core i7 s taktom 2,6 GHz, 32 GB operačnej pamäte DDR4 SDRAM, ktorú je možné rozšíriť až na 64 GB, pevný disk SATA s kapacitou 1 TB doplnený o SSD disk 512 GB a 15,6-palcový Full HD monitor s technológiami IPS a ComfyView. Pre najnáročnejších je k dispozícii aj model so 4K displejom.

Dizajn inšpirovaný medzigalaktickými loďami

Notebooky série Predator sú ikonické a nápadné pre využívanie kontrastných čierno-červených prechodov a pre zdanlivo nepravidelné tvary. V skutočnosti sú kryty týchto notebookov perfektne symetrické, polygónmi sa iba nechávajú inšpirovať. Podľa slov výrobcu sú to medzigalaktické vesmírne lode v počítačových hrách, čo slúžilo ako vzor pre dizajnérov. Zaujímavosťou je výrazné červené podsvietenie smerových tlačidiel na klávesnici ProZone a tlačidiel WSAD, ktorými sa zvyčajne ovládajú postavy v hrách. Numerická klávesnica je v porovnaní s tou alfanumerickou podsvietená modrým svetlom, čím vhodne dopĺňa už aj tak členitý a priam agresívny vzhľad notebooku. Pri prvej osobnej skúsenosti s notebookom Predator 15 možno budete prekvapení z jeho väčšej hrúbky a možno aj hmotnosti, ale je potrebné uvedomiť si, že toto nie je zariadenie z radu Aspire V. Je to stroj, ktorý zvládne všetky potreby, ktoré kedy budú grafi ci a hráči mať.

 

Zaujímavosťou je, že aj napriek mierne väčšej hrúbke a zdanlivo silnejšiemu chladeniu sú notebooky počas prevádzky celkom tiché. V kontraste s drsným vzhľadom sú použité materiály krytov príjemné na dotyk, tlačidlá na klávesnici majú ideálny zdvih aj odozvu na stlačenie a vaše sympatie si jednoznačne získa zvuková kulisa, ktorú notebook vytvára.
Počas hrania hier majú hráči zvyčajne zapojené slúchadlá, aby vedeli, z ktorej strany zvuk prichádza. Avšak so vstavanými reproduktormi v Predator 15 získajú tiež možnosť ponoriť sa do hry a dokonca aj získať informáciu o tom, z ktorého smeru zvuk prichádza – štyri reproduktory SoundPound skvele simulujú 3D zvuk a vďaka širokému spektru reprodukovaných frekvencií bude aj hranie bez slúchadiel veľkým potešením.

Uvedeným štyrom reproduktorom asistuje až dvojica vstavaných subwooferov. Notebooky série Predator sú zaujímavé ešte mnohými ďalšími funkciami a technológiami. Napríklad superrýchly disk SSD dokáže preniesť 10 GB fi lm len za štyri sekundy, USB port typu C je odpoveďou na najnovšie trendy vo svete, ventilátori DustDefender umožňujú aj spätný chod pre čistenie útrob počítača a aplikácia CoolBoost umožňuje vlastnú úpravu rýchlosti otáčania ventilátora.

Acer Predator 15 nie je hocijaký notebook. Je to imidžová herná konzola s operačným systémom Windows 10, na ktorej môžete celkom pohodlne a bez obáv z nedostatku výkonu aj pracovať s videom a 3D modelovaním.

 

Acer Predator 15

Displej: 15,6 palcov, Full HD alebo 4K, IPS LCD ComfyView

Procesor: Intel Core i7 2,26 GHz

Operačná pamäť: 32 GB DDR4 SDRAM (max. 64 GB)

Pevný disk: 1 TB SATA + 512 GB SSD

Operačný systém: MS Windows 10 Home

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Náš tip Radíme Vám Tlačová správa

Cestovný ruch v Česku naberá na sile, počet turistov sa vlani dostal na predcovidové čísla.

V Česku sa v minulom roku ubytovalo v hromadných ubytovacích zariadeniach takmer 10 miliónov zahraničných turistov (43,3 % z celkového počtu). Ďalších takmer 12,5 milióna hostí tvorili samotní Česi (56,7 %), ktorí sa rozhodli stráviť dovolenku v domácich ubytovacích zariadeniach. Celkovo tak vlani počet turistov, ktorí do Česka zamierili, presiahol 22 miliónov a narástol medziročne […]

Čítať ďalej
Architektúra Náš tip outdoor Príroda Radíme Vám

Pardubice – mesto s históriou a moderným srdcom

Pardubice Pardubice (nemecky Pardubitz) sú štatutárne mesto na východe Čiech a hlavné mesto Pardubického kraja. Pardubice ležia 97 km na východ od Prahy a 270 kilometrov z Bratislavy, Leží  na sútoku rieky Labe s riečkou Chrudimkou. Napriek tomu, že Pardubice sú predovšetkým priemyselným a dopravným centrom, ich obyvatelia vedú bohatý kultúrny a športový život. Sídlo tu má univerzita a mnoho stredných […]

Čítať ďalej
Film Náš tip Novinky Umenie a kultúra

Bedári, oceňovaná seriálová adaptácia prichádza na slovenské obrazovky!  

Pripravte sa na to, že vás strhne nadčasové majstrovské dielo. Strhujúca adaptácia literárnej klasiky 19. storočia Victora Huga „Les Misérable“ od scenáristu Andrewa Daviesa, držiteľa ceny Bafta, bude mať svoju veľkú premiéru na televíznej stanici Epic Drama 21. decembra o 21:00. Pozoruhodná šesťdielna dráma rozpráva príbeh Jeana Valjeana, bývalého trestanca, ktorý nedokáže uniknúť tieňu svojej […]

Čítať ďalej