ONLINE MAGAZIN

Klávesnica do obývačky – darček pod stromček skúste najskôr vyhrať až potom kupovať.

Klávesnice Logitech zjednodušia ovládanie a prepojenie vášho PC s televízorom.

 

Súťaž s In Drive magazínom o fantastické darčeky od Logitechu. A tentoraz vyžrebujeme dvoch súťažiacich.

Stačí správne odpovedať, poslať na adresu: marketing@slovaklinesmagazin.sk / nezabudnúť uviesť telefón a adresu /. Žrebovanie prebehne 12.12.2015 /nech stihnete kúpiť, keď nevyhráte/.

Otázka: Po koľkých sekundách sa podsvietenie vypne, keď prestanete písať ?

 

Minulosť sa neustále vracia. Pamätáte sa ešte na počítače ako Atari, Sinclair alebo Commodore? Prvé domáce počítače boli v podstate ukryté vo veľkých klávesniciach, ktoré sa pripájali k televízorom, no a dnes tu máme tenké moderné klávesnice, ktoré sa opäť pripájajú k televízorom. Neobsahujú síce počítač ako taký, ale značne zjednodušujú využitie sofistikovaných funkcií moderných Smart TV, alebo nám aspoň uľahčujú ovládanie obývačkových HTPC (počítače pre domáce kino, media boxy ako napr. Apple TV) a notebookov pripojených k TV.

 

Klávesnica pripojená k televízoru je veľmi praktický doplnok, pretože sa na nej dajú ľahko zadávať texty, napr. ak si chcete pozrieť nejaké video či film z YouTube. Využiť ju môžete aj pre nastavovanie účtov v TV aplikáciách, pri komunikácii (mailoch a chatovaní), používaní sociálnych sietí (vytváraní nových postov, pri vyhľadávaní cez Google…). Skrátka, všade tam, kde je potrebné zadať nejaký text. Veď už takmer každý televízor má dnes množstvo rôznych smart funkcií, tak prečo ho nevyužiť efektívnejšie?

Prvé počítače síce ešte nepoužívali na ovládanie myš, ale komfortnejšia navigácia (najmä v modernom prostredí internetu) si dnes myš vyžaduje. Jednotlivé úlohy sa už predsa nezadávajú pomocou textových príkazov ako tomu bolo kedysi. Grafické operačné systémy a počítačové myši zmenili náš pohľad na komfort. Bohužiaľ, počítačová myš nie je práve ideálne zariadenie pri použití v pohodlí kresla. Nie je totiž nič horšie, ako sa pokúsiť ovládnuť kurzor na mäkkom gauči. S dobrou myšou sa síce dá jazdiť aj mimo stola, napr. po nohaviciach alebo na opierke kresla, ale trpí tým jej snímač. Po chvíli sa doň dostanú rôzne drobné vlákna a prach, čo má za následok znefunkčnenie snímačov alebo potrebu častého čistenia.


Klávesnica Logitech Illuminated Living-Room Keyboard K830 má nabíjateľné batérie, podsvietené tlačidlá, integrovaný väčší touchpad a vyspelú technológiu pre bezdrôtové pripojenie, takže môžete písať aj klikať z pohodlia vašej pohovky alebo postele aj v úplnej tme.

Zaujímavou alternatívou za myš by preto mohli byť do obývačky bezdrôtové trackbally. Ide však o dosť archaický hardvér, ktorého možnosti sú trochu obmedzené.
Vhodnejšie je preto namiesto myši radšej použiť multidotykový touch-pad, ktorý rozpoznáva aj gestá a dokáže tak oveľa viac a jednoduchšie.

Samozrejme, ak už hľadáte vhodné riešenie do obývačky, treba siahnuť po bezdrôtovej klávesnici a najlepšie takej, ktorá má integrovaný aj touch-pad. Zabijete tým dve muchy jednou ranou, pretože vyriešite nielen zadávanie textov, ale aj pohodlné ovládanie kurzoru. Dobrou voľbou sú v tomto smere určite klávesnice Logitech, ktoré sú dizajnované špeciálne pre použitie v obývačkách. Okrem kompaktného dizajnu totiž majú aj niekoľko multimediálnych tlačidiel a finančne vás určite nezruinujú.

wireless-touch-keyboard-k400-plus
Pomocou Logitech Wireless Touch Keyboard K400 Plus môžete pohodlne ovládať obrazovku vášho počítača na televízore až do vzdialenosti 10 metrov.

Nová klávesnica K400 Plus stavia na úspechoch obľúbeného modelu K400. Má integrovaný touch-pad s citlivou odozvou a nastaviteľným ovládaním kurzoru, vďaka ktorému tvorí kompaktnú kombináciu klávesnice a myši v štýle „všetko v jednom“. Tlačidlá s klávesovými skratkami vám umožňujú jednoduchý prístup k ovládaniu hlasitosti a navigáciu aj v komplikovaných ponukách menu. Intuitívne tlačidlá so šípkami vám pomôžu rýchlo nájsť cestu k akémukoľvek digitálnemu obsahu. Dodávané batérie majú výdrž až 18 mesiacov, zaručia nekonečné hodiny zábavy bez prerušovania. Jej neutrálne sivé alebo biele prevedenie ladia s dizajnom moderných obývačiek a vďaka štíhlej konštrukcii je ľahké ju kdekoľvek odložiť. Má, navyše, zaoblené boky pre väčšie pohodlie – skrátka, dokonalá klávesnica pre každého. Pre náročnejších používateľov je do obývačky určená podsvietená klávesnica s úplným názvom Logitech Illuminated Living – Room Keyboard K830. Podsvietenie kláves sa pri tomto modeli automaticky tlmí alebo zvyšuje v závislosti na množstve svetla v miestnosti, aby ste mohli písať pohodlne za akýchkoľvek svetelných podmienok. Začnite písať a tlačidlá sa rozsvietia. Keď písať prestanete, podsvietenie sa po piatich sekundách vypne, aby sa šetrili batérie klávesnice. Tie sú dobíjateľné priamo v klávesnici cez USB, takže sa už nebudete musieť obťažovať s ich výmenou. Touchpad je pri tomto modeli väčší a hladký. Má citlivú odozvu a umožňuje presnú kontrolu kurzoru myši. Boky klávesnice sú zaoblené, takže sa ľahko drží a jej štíhly dizajn ju umožňuje ukladať vo zvislej polohe tak, aby ste ušetrili miesto.

Obývačka je dnes miestom, kam prichádzame odpočívať, zabávať sa, kde chceme zdieľať spoločnosť s rodinou a priateľmi. Vďaka šikovnej bezdrôtovej klávesnici ľahšie ovládnete kurzor na televíznej obrazovke a získate jednoduchší prístup k multimediálnemu obsahu a internetu. Vďaka rôznorodému dizajnu dnes nie je problém zladiť techniku s interiérom obývacej izby a užiť si tak komfort spojený s ovládaním počítačov aj z pohodlia postele alebo kresla

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Príroda Radíme Vám

Chorvátske turistické združenie spustilo novú zimnú kampaň „Chorvátsko – zimná ríša divov“

Chorvátske turistické združenie spustilo novú zimnú propagačnú kampaň „Chorvátsko – zimná ríša divov“, ktorá pobeží do 10. januára naprieč kľúčovými trhmi, teda trhmi Nemecka, Slovinska, Rakúska, Poľska, Českej republiky, Slovenska, Maďarska, Talianska, Holandska, Francúzska, Veľkej Británia, Belgicka, Švédska a Nórska. Kampaň pobeží na sociálnych sieťach vrátane Facebooku, Instagramu, Twitteru, TikToku a Pinterestu s použitím značiek […]

Čítať ďalej
Architektúra Cestovanie Health outdoor Príroda Radíme Vám Zdravie

Voda a čerstvý vzduch – jedinečná ordinácia v Jesnníkoch

Redakcia In Drive magazínu sa pred časom vybrala do regiónu, ktorý preslávil zakladateľ prvých vodoliečebných kúpeľov na svete, Vincenz Priessnitz. Po príjemnej a bezproblémovej ceste od  Bratislavy, smerom na Brno, Olomouc a Šumperk sa dostanete do obce Jeseník, ktorá je len 300 kilometrov vzdialená od Bratislavy. Nad obcou Jeseník sa v pôvodne malej osade Gräfenberg […]

Čítať ďalej
Automobily Cestovanie Lines Náš tip Nezaradené

Chceme pomôcť zvrátiť kolaps regionálnej autobusovej dopravy

Slovak Lines opäť ponúka pomocnú ruku obyvateľom  Bratislavského kraja Do dnešného dňa sme nevstupovali do vyjadrení k výmene dopravcu v našom kraji, nakoľko sme sa sústredili na spustenie čo najlepších služieb na novej autobusovej stanici Nivy a ukončeniu prevádzky prímestskej autobusovej dopravy. Aktuálne však sledujeme a zdieľame obavy tisícov obyvateľov, ktorí sú na regionálnu dopravu […]

Čítať ďalej