ONLINE MAGAZIN

Fotografie,ktoré rozprávajú príbehy

Počas cestovania človek nespoznáva len krajinu, ktorou prechádza, ale aj ľudí, ktorí v nej žijú, kultúru, spoločnosť, politickú situáciu a zvyky. Prostredníctvom domácich spoznáte zem miliónkrát lepšie ako v sprievode delegáta, či s bedekrom v ruke. Množstvo cestovateľov a reportérov dáva prednosť fotografovaniu ľudí, lebo cez ich emóciu v tvári najlepšie vystihne situáciu, náladu a atmosféru v krajine. Aby podobné zábery mohli vzniknúť, ich autori musia vedieť komunikovať aj napriek jazykovej a spoločenskej bariére, byť empatický a získať si dôveru ľudí.

Aj vďaka týmto vlastnostiam a neutíchajúcej túžbe po poznaní vznikli najznámejšie portréty sveta. Desať slávnych fotografov a umlecov zachytilo utečencov, demonštrantov, bezdomovcov, emócie a životy dospelých i detí z celého sveta.

Steve McCurry

1 00735_19, 0735_19, Rajasthan, India, 2010 3

Lee Jeffries

4 5 6

Jimmy Nelsson

7 8 9

Rehahn

10 11 12

Eric Laforrgue

North Korean Soldier , North Korea BOROBUDUR FESTIVAL, JAVA ISLAND INDONESIA Young Girl With Shiva Make Up, Maha Kumbh Mela, Allahabad, India

Manny Librodo

16 17 18

Lisa Kristine

19 20 21

David Lazar

22 23 24

Joel Santos

25 26 27

Phil Borges

28 29 30

Zdroj: boredpanda.com

Mohlo by vás zaujímať:

Tlačová správa Umenie a kultúra

Výstava Muži a ženy v baníctve

Fotografia, výstava,

Čítať ďalej
Cestovanie Náš tip Novinky outdoor Umenie a kultúra

Stavať máje budú v trnavskom Kamennom mlyne aj v okolitých obciach

Akcie bohaté na spev a hudbu, pri príležitosti stavania májov, sa budú konať v utorok 30. apríla v Kamennom mlyne v Trnave, ako aj v neďalekých obciach Dolná Krupá, Suchá nad Parnou, Biely Kostol, Bohdanovce nad Trnavou a Ružindol.   O pripomenutie tradícií sa v Trnave postará univerzitný folklórny súbor Trnafčan, ktorý pripravuje druhý ročník podujatia […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Umenie a kultúra

TIP NA VÍKEND

Divadlo Jána Palárika v Trnave uvedie v piatok a v sobotu obľúbenú inscenáciu venovanú Jaroslavovi Filipovi, predstavenie s názvom Púpätko bude patriť deťom od šiestich mesiacov a výstavy ponúkajú dve trnavské galérie.

Čítať ďalej