Aj lekárnička môže byť štýlová, alebo retro

Boli časy, keď v lekárničke bola bežnou vecou súprava na hadie uštipnutie aj s dezinfekciou, ktorá je dnes už zakázaná. Počas viac ako 100-ročnej histórie prešiel obsah i vzhľad lekárničky radom zmien. Vďačí za to nielen vývoju medicíny ale i zmene životného štýlu.

Úplne prvá lekárnička pochádza z prelomu 19. a 20. storočia – používali ju vojaci v španielsko – americkej vojne. V domácnosti sa začala ujímať od 20. rokov 20. storočia, kedy ju hojne využívali gazdinky pre ošetrenie drobných poranení spôsobených pri varení. V tej dobe boli „in“ lekárničky v plechových kazetách, do ktorých sa výbava dobre ukladala ale boli zároveň i estetickým doplnkom v domácnosti.

Postupom času ich nahradili menšie lekárničky z plastu. Ich nevzhľadný obal sme pred zrakmi ostatných už radšej schovávali. Plechové dózy sa ale opäť vracajú do módy a vďaka ich veľkosti sa do nich vojde všetko, čo by mala každá správna domáca lekárnička obsahovať.

hartmann_cz_lekarnicka_produktfoto_2014-03_004-sk

Retro zvonku, pokrok vnútri

K dizajnovo nápaditej a moderne vybavenej lekárničke v historickom štýle sa vrátil tradičný výrobca zdravotníckeho materiálu Hartmann-Rico. Ide o LIMITOVANÚ EDÍCIU Domácej lekárničky. Originálna plechová dóza si nájde svoje miesto v každej domácnosti. Vďaka svojim rozmerom v nej možno skladovať aj vyššie fľaštičky s liekmi či prípravkami, a mať tak všetko dôležité pre zdravie pohromade.

Pod vekom histórie sa skrývajú najmodernejšie prostriedky pre domáce ošetrenie drobných poranení. Nechýba teplomer Thermoval štandard pre rýchle a jednoduché meranie teploty, samolepiaca náplasť Cosmopor, ktorá sa k rane neprilepí, fixačná náplasť z fólie Omnifilm, na ktorú nie sú potrebné nožnice, opakovane použiteľné ovínadlo Idealflex a jednorazové nitrilové rukavice Peha-soft nitrile white, ktoré znižujú možnosť alergickej reakcie, podobne ako púdrové rukavice. Limitovaná edícia retro lekárničiek je už teraz k dispozícii v lekárňach.

Tipy na rozšírenie lekárničky

Vybavenie Domácej lekárničky RETRO môžete rozšíriť podľa životného štýlu vašej domácnosti. Doplniť môžete napríklad samolepiacu náplasť Cosmopor Antibacterial, ktorá znižuje riziko infekcie rany, elastické farebné ovínadlo s priľnavým efektom Ideal Color Cohesive, hypoalergénne prúžky na stiahnutie rany Omnistrip a ramenný tlakomer Tensoval duo control pre jednoduché a presné meranie, prípadne ďalšie výrobky zo širokej ponuky Hartmann.

Nezabúdajte, že obsah domácej lekárničky je potrebné raz ročne prekontrolovať a pomôcky s uplynulou dobou použiteľnosti vymeniť za nové.

Ďalšie informácie
Limitovanú edíciu RETRO Domácich lekárničiek Hartmann zakúpite už teraz v lekárňach, a to do vypredania zásob.
• Plne vybavená RETRO Domáca lekárnička za odporúčanú cenu 14,99 eur obsahuje:
• o 1x digitálny lekársky teplomer Thermoval štandard
• o 1x hypoalergénna elastická náplasť na rany Cosmos pružná
• o 1x fixačná náplasť z fólie na cievke Omnifilm
• o 8x hypoalergénna textilná náplasť Cosmos Strips
• o 1x samolepiaca náplasť na rany Cosmopor Steril s mikrosieťkou proti prilepeniu
• o 2x superelastické fixačné ovínadlo Peha – crepp
• o 1x univerzálne ovínadlo Idealflex, trvalo elastické
• o 2x tampón napustený alkoholom Soft – Zellin
• o 1x štvorec z netkaného textilu Medicomp
• o 1x trojrohá šatka k fixácii poranení pohybového aparátu
• o 1x jednorazové rukavice Peha – soft nitrile white.