Zip Line

Ziplining patrí medzi alternatívne športy, ktoré sú relatívne nenáročné na priestory a materiálne vybavenie. Tento šport sa môže objavovať v rôznych podobách, avšak zosnovať definíciu nie je veľký problém. Ziplining je šport, kde človek využíva gravitačnú silu na to, aby sa presúval po lane z bodu A do bodu B.

Medzi alternatívnymi športami je mnoho aktivít, ktoré sú relatívne nové a spoliehajú sa na najnovšie materiály alebo technológie. Ziplining je však šport z trochu iného súdka. Väčšina z nás sa s touto voľnočasovou aktivitou už stretla minimálne vo svojom detstve. Toto platí hlavne pre ľudí, ktorí strávili detstvo na vidieku. Stačilo uviazať lano na dva neďaleko seba stojace stromy, nájsť nejaký železný kruh a zábava bola na svete.

Zipline je veľmi populárny v tropických krajinách, ktoré majú ďažďové pralesy. V Kostarike napríklad existujé park, v ktorom sa nachádza niekoľkokilometrový systém zipliningových dráh. Táto sieť slúži pre turistov ako spôsob transportu pri prehliadke pralesa. Inak nedostupné vysoké korony stromov sa náhle stávajú neopakovateľnou atrakciou.

Viac na :

http://www.hobbyportal.sk/sport-a-hry/adrenalin/ziplining