Nové kamery pre vozidlá hromadnej dopravy

Nový rad kompaktných, odolných a diskrétnych sieťových kamier AXIS P39-R je špeciálne navrhnutý pre videodohľad v autobusoch, vlakoch, vozoch metra a v ďalších dopravných prostriedkoch, kde inštalácia musí vyhovieť vysokým nárokom na odolnosť. Kamery radu AXIS P39-R garantujú ochranu proti prachu, vode, vibráciám, otrasom, nárazom a výkyvom teplôt. Séria R39-R tiež ponúka funkciu aktívneho tampering alarmu, ktorá detekuje prípady napadnutia, napríklad zablokovanie výhľadu či zastriekanie sprejom.

Rad AXIS P39-R zahŕňa modely P3904-R s rozlíšením HDTV 720p, AXIS P3905-R s rozlíšením HDTV 1080p a AXIS P3915-R s HDTV 1080p rozlíšením a možnosťou vstupu pre audio a I/O porty. Každý z týchto variantov je dostupný buď s RJ45 konektorom alebo odolným konektorom M12. Kamery sú špeciálne upravené tak, aby rýchlo reagovali na zmeny úrovne osvetlenia a dokázali zachovať vysokú kvalitu obrazu. Navyše, funkcia progresívneho skenu umožňuje zobrazovať kvalitne aj rýchlo sa pohybujúce objekty.Špeciálny mód „Trafic Light“ umožňuje zas lepšie rozpoznávať farby semaforov aj vo veľmi tmavých scénach.

Nové modely umožňujú rýchlu a spoľahlivú inštaláciu. Požadovaný uhol záberu môže byť ľahko dosiahnutý s pomocou dodaného nástroja, ktorý umožňuje nasmerovať a otáčať guličku s objektívom a obrazovým snímačom. Tento nástroj možno tiež použiť k výmene a zaostreniu šošovky, keď je potrebné objektív s iným uhlom záberu. Kamery sú vybavené počítadlom pixelov, ktoré slúži na overenie, či rozlíšenie daného objektu spĺňa konkrétne kritériá. Kamery AXIS P39-R sú už dostupné cez distribučné kanály spoločnosti Axis.