ONLINE MAGAZIN

Skvelá karta: zdarma vstupy a zľavy

Kúpele Luhačovice poskytujú klientom zľavy aj na doplnkové služby

 

Bezplatný vstup na tanečný večer, výrazné zľavy na vstup do wellness centra, na výlety do okolia, či zľavy na nákupy v reštauráciách, cukrárňach, obchodoch, alebo na nákup umeleckých diel v galérii – to všetko poskytuje klientska karta zliav a výhod vydávaná akciovou spoločnosťou Kúpele Luhačovice (Lázně Luhačovice, a.s.). Kartu dostane zadarmo každý hosť akciovej spoločnosti, aj keby sa ubytoval len na jednu noc.Informoval o tom Ing. Jiří Dědek, MBA, výkonný riaditeľ kúpeľov.

,,Karta sa nedá kúpiť, ale naši hostia ju majú bezplatne. Okrem vstupov do wellness centra a nočného klubu v hoteli Alexandria, najčastejšie naši hostia využívajú zľavy v kúpeľnej cukrárni, v miestnych obchodoch kupujú lacnejšie darčeky a suveníry, kúpu sa v bazéne v Centrálnych kúpeľoch, alebo jazdia po výletoch v okolí s našou cestovnou kanceláriou Luhanka. Mesačne využijú kartu stovky hostí len na vstup zdarma na tanečný večer v nočnom klube. Naučili sa ju využívať aj hostia zo Slovenska, ktorých sa v Kúpeľoch Luhačovice ročne vystrieda okolo tisíc päťsto. Kúpele týmto projektom klientskej karty zliav  a výhod plnia tiež úlohu neziskového subjektu, pretože časť tržieb realizujú aj iné podnikateľské subjekty  a to nielen v Luhačoviciach,“ upozornil J. Dědek.

Dodal, že karta nie je jediným projektom, ktorý nemá za úlohu dosiahnutie zisku pre akciovú spoločnosť. K ďalším patria investície do správy kúpeľného areálu, vrátane parku, kolonády a verejne prístupných budov, či zaisťovanie kultúry, ktoré slúžia všetkým návštevníkom Luhačovíc.

,,Cieľom naozaj nie je zisk, ale zvýšenie atraktívnosti Luhačovíc a celého regiónu, ktorých aj v tomto roku očakávame viac ako 30 000. Projekt teda plní určitú spoločensky prospešnú funkciu. Výnimočné je aj to, že takúto aktivitu organizuje súkromný podnikateľský subjekt a nie napríklad mesto. Môžem sľúbiť, že výhody budeme ďalej rozširovať a doplňovať tak, aby hostia akciovky získali zo všetkých návštevníkov Luhačovíc vždy najviac,“ uzavrel J. Dědek.

Luhačovická cestovná a informačná agentúra Luhanka ponúka poldňové zájazdy v okolí a tematické prehliadky v Luhačoviciach. Záujemcovia môžu zájsť napríklad do žrebčína alebo Múzea hračiek v Napajedlách. V ponuke je aj prehliadka Galérie Slováckych vín v Uhorskom Hradišti spojená s ochutnávkou, či návšteva pútnického miesta Velehrad. Deti poteší zoologická záhrada Lešná s morskými akváriami a teráriami v suteréne a možnosťou prehliadky zámku. Prehliadka Luhačovice a odkaz Dušana Jurkoviča, ktorú je možné absolvovať každý štvrtok o 14.30, zas spríjemní prechádzky dospelým s výkladom o Jurkovičových miestach. Pre tých, ktorých zaujímajú účinky liečivých prameňov, kúpeľné liečebné metódy od počiatku až po súčasnosť, je každý piatok o 14.30 pripravená tematicky ladená prechádzka Luhačovice genius loci miesta.

LL-obchody

Kúpele Luhačovice, a.s. garantujú najširšiu ponuku liečebných, regeneračných, relaxačných a wellness pobytov. Ponúkajú aj víkendové, rekondičné pobyty a pobyty pre deti. Garantujú aj najrozsiahlejšiu ponuku ubytovania od penziónov po štvorhviezdičkové hotely. Každoročne prichádza najviac hostí práve do akciovej spoločnosti. V Luhačoviciach však pôsobí niekoľko spoločností poskytujúcich kúpeľné a rekreačné služby. Najväčšou z nich sú práve Kúpele Luhačovice (Lázně Luhačovice, a.s.), ktoré používajú aj označenie ,,Kúpeľná jednotka v Luhačoviciach“ (Lázeňská jednička v Luhačovicích). Označenie symbolizuje fakt, že akciová spoločnosť je najväčším poskytovateľom služieb v Luhačoviciach. Zároveň vlastní a stará sa o kúpeľný areál s rozlohou 20 ha, vrátane kúpeľnej kolonády a divadla.

Akciová spoločnosť má v správe 12 luhačovických minerálnych prameňov,  z ktorých sú najznámejšie Vincentka, Aloiska, Ottovka, prameň Dr. Šťastného. Kúpele, ako jediné v Luhačoviciach, garantujú využívanie prírodných prameňov na liečebné účely vo všetkých liečebných zariadeniach. Ako jediná akciová spoločnosť v Luhačoviciach, sa stará o vnútorné kúpeľné územie Luhačovíc (kolonádu, parky chodníky), verejne prístupné stavby i pramene. Rovnako tak zaisťuje hlavnú časť kultúrnych programov a starostlivosť o pamiatkový odkaz najvýznamnejšieho slovenského architekta Dušana Jurkoviča. Udržiavanie kúpeľného genia loci tak nesie akciová spoločnosť sama. Rovnako sedemnásťčlenný tím skúsených  lekárov nemá v Luhačoviciach obdobu. Odbornosti lekárov pokrývajú celé liečebné spektrum. Veľkou výhodou pre hostí z radov pacientov je aj garancia 24-hodinovej lekárskej i sesterskej služby, ktorá je zaisťovaná ako v liečebniach pre dospelých, tak pre deti. Kúpele Luhačovice spolu s Liečebnými kúpeľmi Jáchymov tvoria najväčšiu kúpeľnú skupinu v ČR.

 

 

Viac informácií je na:www.LazneLuhacovice.cz a www.laznejachymov.cz.

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Náš tip outdoor Príroda Radíme Vám Umenie a kultúra

Zámok Eckertsau – jedinečné miesto, kde sa tvorili dejiny Európy.

V rakúskom mestečku Eckertsau, pri európskom veľtoku rieky Dunaj, je jedinečné miesto, kde sa tvorili nielen dejiny Európy, ale i dnešná realita moderného spoločenstva národov. V okolí tohto miesta sa rozprestiera prírodná oblasť Národného parku Dunajské lužné lesy – Donau – Auten. Korene zámockých dejín siahajú až do 12. storočia . V 18. storočí sa zmenil kamenný vodný hrad […]

Čítať ďalej
Náš tip Príroda

Rok v Škótsku, to je iná divočina!

Prímorské podnebie predurčuje Škótsko k tomu, aby bola tamojšia príroda rozmanitá  a krásna, ale zároveň drsná. Ak vás vždy priťahovala táto destinácia, kvôli histórii, ručíme vám za to, že jej príroda tiež stojí za to. Pripravte si však pršiplášte a dáždniky, pretože ako vám prezradia jej zvierací obyvatelia, život v tamojšej divočine nie je vôbec jednoduchý. Krásna príroda, ktorá […]

Čítať ďalej
Cestovanie outdoor Príroda Tlačová správa

Obce Šumiac a Telgárt spojila nová bezpečná cyklistická trasa

Banskobystrický samosprávny kraj spojil rázovité obce Šumiac a Telgárt zrekonštruovanou viacúčelovou cestou určenou najmä pre cyklistov. „Zelená stuha Horehronia“ je najdlhšou značenou cyklotrasou v regióne Horehronie. Tiahne sa od obce Telgárt údolím Hrona až po Bystrú a meria spolu takmer 90km. Trasa je vhodná najmä pre horské bicykle. Rekonštrukcia úseku Telgárt a Šumiac výrazne prispela k bezpečnosti a zatraktívneniu tejto […]

Čítať ďalej