ONLINE MAGAZIN

Školáci z Prešova dostali dvadsať počítačov od Nadácie Edymax

Deti z Klubu nadaných detí pri Základnej škole Šmeralova si dnes vyskúšali 20 notebookov, ktoré Klubu nadaných detí darovala Nadácia Edymax. Počítače dnes od zástupcu Nadácie Edymax, prevzali okrem školákov aj Ľuboš Lukáč, zakladateľ Klubu nadaných detí a Ľubomír Bodnár, riaditeľ Základnej školy Šmeralova v Prešove.

Spoločné fotografia detí, zástupcu nadácie Edymax, Klubu nadaných detí a Základnejškoly Šmeralova v Prešove

Notebooky budú slúžiť v rámci vyučovania všeobecno-vzdelávacích predmetov s cieľom upevňovania učiva, ale aj vytvárania ročníkových prác, projektových prác, vyhľadávania informácií a realizáciu projektov pre deti (IQáčik – logické sústredenie nadaných detí, práca s textovým dokumentom, fotografiou, vytváranie webových stránok a prezentácií), aj príprava jednoduchých programov pre mladších spolužiakov.

„Veríme, že naše notebooky pomôžu školákom trénovať ich počítačové zručnosti a  zlepšia ich vyhliadky na ďalšie štúdium,“ vysvetľuje Marek Kuchta, generálny riaditeľ spoločnosti Edymax a zakladateľ Nadácie Edymax, a dodáva „Podporu vzdelávania považujeme za kľúčovú pre rozvoj nášho regiónu. Pri obsadzovaní pracovných pozícií pre našich klientov narážame až príliš často na nedostatok odborne vzdelaných absolventov. Aj preto sa aktivity Nadácie Edymax zameriavajú na podporu školstva už od úrovne základných škol.“

„Veľmi nás potešil tento dar, ktorý bude veľkým prínosom pri práci s intelektovo nadanými žiakmi Klubu nadaných detí, ale aj našej školy. Verím, že vďaka tomuto daru sa deti dokážu naplno realizovať v oblasti informačných a komunikačných technológií,“ hovorí Ľuboš Lukáč, zakladateľ Klubu nadaných detí.

 „Sme vďační všetkým darcom a vítame každý dar, ktorý pomôže našej škole a nášmu klubu rozvíjať potenciál našich detí,“ dodáva Ľubomír Bodnár, riaditeľ Základnej školy.

„Super – máme počítače!!! 🙂 “ hovoria školáci.

foto_2_EdymaxRadovan Maxin, zástupca Nadácie Edymax, odovzdáva notebooky deťom z Klubu nadaných detí pri ZŠ Šmeralova v Prešove

 

O Edymaxe a Nadácii Edymax

Personálna agentúra EDYMAX je spoľahlivým partnerom pre renomované spoločnosti, ktoré hľadajú kvalitných pracovníkov pre rozvoj svojich aktivít, ale aj pre ľudí hľadajúcich si prácu. Desať rokov existencie, 135 interných zamestnancov a rozsiahla sieť pobočiek a náborových centier nám dnes umožňuje šíriť jasné hodnoty, ktoré preverili nielen bezproblémové obdobia, ale aj kríza. Naše nadšenie, pracovitosť, flexibilita, efektivita, spoľahlivosť a ľudskosť sa stali prirodzenou súčasťou našich služieb. Náš tým dokonale kombinuje znalosť domáceho prostredia a profesionálne štandardy nadnárodných firiem. Naše služby poskytujeme v rámci krajín EÚ a máme silné zázemie v kľúčových regiónoch Slovenska aj Českej republiky.

 

Nadácia Edymax vznikla a bola zaregistrovaná v roku 2006. Svoje projekty orientuje hlavne na podporu talentovaných detí a mládeže v oblasti vzdelávania, kultúry a športu, na podporu chorých a handicapovaných detí, či detí z detských domovov.

 

O Klube nadaných detí

V septembri 2013 zahájil na Základnej škole na Šmeralovej ulici v Prešove svoju činnosť Klub nadaných detí Prešov. Klub nadaných detí /KND/ je určený (predovšetkým) žiakom základných škôl. Účasť na stretnutiach KND je pre deti zdarma, nie je podmienená školskými výsledkami, ale výsledkami testu IQ (po diagnostike v CPPPaP – intelektovo nadaný žiak). Náplňou klubu je zábavná a herná činnosť, rozvoj intelektových predpokladov detí, tímové hry, exkurzie. Deti sú v klube rozdelené na skupiny podľa veku. Klub združuje deti so všeobecným intelektovým nadaním, deti nadané matematicky, lingvisticky, deti s bystrou logickou úvahou, deti hravé a ochotné rozširovať si obzory všetkými smermi, najmä s dôrazom na sociálnu oblasť, s dôrazom na rešpektovanie jeden druhého v kolektíve.

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Náš tip Novinky Osobnosti Lines outdoor Príroda Šport

Majstrovstvá sveta v skialpinizme veteránov

Výzva, na akú Slovensko čakalo dlhých 18 rokov. Po Majstrovstvách Európy a Svetovom pohári, ktoré naša krajina hostila v rokoch 2003 a 2005, sa už tento víkend stanú južné svahy Chopka dejiskom svetového šampionátu v skialpinizme. Zmerať sily s aktuálnou majsterkou sveta, Horehronkou Mariannou Jagerčíkovou, si môže aj široká verejnosť. 160 pretekárov zo 17 krajín sveta Na prelome marca […]

Čítať ďalej
Technika Technológie

Pretaktovateľné serverové pamäte DDR5

Kingston FURY, divízia spoločnosti Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, rozširuje svoj rad pamätí DDR5 uvedením Kingston FURY Renegade Pro DDR5 RDIMM, nového radu pretaktovateľných serverových pamätí navrhnutých tak, aby spĺňali výkonnostné požiadavky novej generácie pracovných staníc a stolových počítačov.

Čítať ďalej
Cestovanie Film Náš tip Príroda

Ohrozené ekosystémy sa nachádzajú po celom svete

Vydajte sa spolu s populárnym biológom za poznaním krehkej biodiverzity našej planéty. V štvordielnom dokumente Divočina Patricka Aryeeho sa spoločne s ďalšími odborníkmi a aktivistami vydáme na inšpiratívnu cestu do najdivokejších kútov sveta. Zistíte, ako zdanlivé drobnosti udržujú ekosystémy v rovnováhe, aká zložitá sieť interakcií spája koruny stromov s neviditeľným svetom pod našimi nohami ako aj to, ako najmenšie tvory […]

Čítať ďalej