ONLINE MAGAZIN

Otvorenie areálu Vodného sveta

Malebné kúpeľné mestečko na severozápade Slovenska sa môže pochváliť novou at­rakciou pre kúpeľných hostí i náhodných návštevníkov. V októbri 2012 boli v kúpeľoch Aphrodite Rajecké Teplice spustené do prevádzky dva vonkajšie termálne bazény.

K celkovej ploche vnútorných wellness priestorov tak do komplexu Vodný svet pribud­ne ďalších veľkorysých 740 m2 vodnej a viac ako 3000 m2 oddychovej plochy.

Sedací kruhový bazén s antickým altánkom a priemerom 6,7 m je vybavený vodnými masážnymi tryskami, teplota vody je 37 – 38°C. Bazén je prepojený výplavom s vnútorným areálom. Druhý bazén je plavecký s dĺžkou 25 metrov a priemernou teplotou 27 – 28°C, obidva bazény sú k dispozícii celoročne.

Vonkajší areál je v súčasnosti vo výstavbe a jeho súčasťou bude Turecký celotelový kúpeľ s povzbudzujúcim účinkom na kardiovaskulárny aparát a posilnenie imunity. Ide o komplex 2 bazénikov, pričom v jednom bude teplota 18-20°C a v dru­hom 38 – 40°C. Komplex služieb dopĺňajú odpočinková oáza s dostatkom ležadiel, biosauna z masívneho dreva a štýlová reštaurácia.

Finančné prostriedky na výstavbu vonkajších bazénov získali kúpele Aphrodite Rajecké Teplice z Operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast v rámci zmluvne viazaných projektov vo výške 500.000,- Eur. Celková investícia prístavby je 3 000 000 Eur. Pri návrhu exteriérov dodržali architekti jednotný štýl projektu Aphrodite a exteriér obohatili o množstvo antických prvkov, príznačné pre celý areál. Zdenko Miškolci, viceprezident a.s. SLK Rajecké Teplice: „pri vytváraní koncepcie vonkajšieho Vodného sveta sme sa inšpirovali aj v zahraničí, najmä v krajinách s rozvinutou tradíciou kúpeľníctva. Našou ambíciou je ponúknuť klientom pridanú hodnotu – exkluzívne prostredie s vynikajúcimi službami a vyškoleným od­borným personálom“.

Kúpele využívajú prírodnú liečivú vodu, ktorá je svojim zložením charakterizovaná ako hydrogenuhličitanovo vápenato-ho­rečnatá voda, typu akratothermy. Teplota vody pri prameni je 38°C a má priaznivé účinky na pohybový a nervový aparát. Podľa slov Mgr. Petra Lališa, riaditeľa balneoterapie je voda podľa najnovších balneologických posudkov vhodná i na liečbu ženských ochorení ako je sterilita, či infertilita.

Oficiálne otvorenie vonkajšieho areálu Vodného sveta kúpeľov Aphrodite vrátane bralového bazénu s vodopádom je naplá­nované na jún 2013, pričom Turecký celotelový kúpeľ si klienti budú môcť vyskúšať už koncom apríla.

Mohlo by vás zaujímať:

Radíme Vám Zdravie

Verejné kúpele v starom Ríme: Fenomén, ktorý zanikali rozdiely v spoločnosti

Kúpeľníctvo v starovekom Ríme bolo bežnou súčasťou všedného života všetkých meštianskych tried. Kúpele slúžili nielen na relaxáciu a odpočinku, ale tiež k zábave a spoločenským stretnutím. Táto tradícia  a spôsob oddychu sa preniesol aj do našich časov, miest či domov. A či už máte vlastnú saunu, vyhrievaný bazén s robotickým bazénovým vysávačom, alebo pravidelne navštevujete […]

Čítať ďalej
Cestovanie Health Radíme Vám Zdravie

Láka vás sexuálna turistika? Pozor na nechcený „darček“, s následkami na celý život

Asi pätina cestovateľov priznáva, že počas svojho cestovania zažila príležitostný sex s neznámym partnerom. Niektoré svetové destinácie takzvanú sexuálnu turistiku priamo ponúkajú. Pohlavným stykom sa pritom prenáša široké spektrum chorôb, od menej závažného svrabu až po život ohrozujúce vírus HIV. Sexuálne prenosné choroby Skupinu sexuálne prenosných chorôb tvoria nákazy prenášané predovšetkým pri pohlavnom styku. Táto […]

Čítať ďalej
Health Radíme Vám Zdravie

História a význam očkovania

Očkovanie, čiže vakcinácia je jedným z hlavných preventívnych opatrení proti infekčným ochoreniam. Hoci ho dnes berieme ako samozrejmosť, ešte pred viacerými rokmi išlo o takmer neznáme slovo. Prvé poznatky o princípe očkovaní pritom pochádzajú už zo starovekých civilizácií. Počiatky pokusov v Číne Už v 5. storočí pred Kristom zaznamenal grécky historik Thukydides, že Aténčania, ktorí […]

Čítať ďalej