ONLINE MAGAZIN

Otvorenie areálu Vodného sveta

Malebné kúpeľné mestečko na severozápade Slovenska sa môže pochváliť novou at­rakciou pre kúpeľných hostí i náhodných návštevníkov. V októbri 2012 boli v kúpeľoch Aphrodite Rajecké Teplice spustené do prevádzky dva vonkajšie termálne bazény.

K celkovej ploche vnútorných wellness priestorov tak do komplexu Vodný svet pribud­ne ďalších veľkorysých 740 m2 vodnej a viac ako 3000 m2 oddychovej plochy.

Sedací kruhový bazén s antickým altánkom a priemerom 6,7 m je vybavený vodnými masážnymi tryskami, teplota vody je 37 – 38°C. Bazén je prepojený výplavom s vnútorným areálom. Druhý bazén je plavecký s dĺžkou 25 metrov a priemernou teplotou 27 – 28°C, obidva bazény sú k dispozícii celoročne.

Vonkajší areál je v súčasnosti vo výstavbe a jeho súčasťou bude Turecký celotelový kúpeľ s povzbudzujúcim účinkom na kardiovaskulárny aparát a posilnenie imunity. Ide o komplex 2 bazénikov, pričom v jednom bude teplota 18-20°C a v dru­hom 38 – 40°C. Komplex služieb dopĺňajú odpočinková oáza s dostatkom ležadiel, biosauna z masívneho dreva a štýlová reštaurácia.

Finančné prostriedky na výstavbu vonkajších bazénov získali kúpele Aphrodite Rajecké Teplice z Operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast v rámci zmluvne viazaných projektov vo výške 500.000,- Eur. Celková investícia prístavby je 3 000 000 Eur. Pri návrhu exteriérov dodržali architekti jednotný štýl projektu Aphrodite a exteriér obohatili o množstvo antických prvkov, príznačné pre celý areál. Zdenko Miškolci, viceprezident a.s. SLK Rajecké Teplice: „pri vytváraní koncepcie vonkajšieho Vodného sveta sme sa inšpirovali aj v zahraničí, najmä v krajinách s rozvinutou tradíciou kúpeľníctva. Našou ambíciou je ponúknuť klientom pridanú hodnotu – exkluzívne prostredie s vynikajúcimi službami a vyškoleným od­borným personálom“.

Kúpele využívajú prírodnú liečivú vodu, ktorá je svojim zložením charakterizovaná ako hydrogenuhličitanovo vápenato-ho­rečnatá voda, typu akratothermy. Teplota vody pri prameni je 38°C a má priaznivé účinky na pohybový a nervový aparát. Podľa slov Mgr. Petra Lališa, riaditeľa balneoterapie je voda podľa najnovších balneologických posudkov vhodná i na liečbu ženských ochorení ako je sterilita, či infertilita.

Oficiálne otvorenie vonkajšieho areálu Vodného sveta kúpeľov Aphrodite vrátane bralového bazénu s vodopádom je naplá­nované na jún 2013, pričom Turecký celotelový kúpeľ si klienti budú môcť vyskúšať už koncom apríla.

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip Radíme Vám Reklamná ponuka Zdravie

Ktoré aquaparky navštíviť počas zimných mesiacov?

Mrazivé počasie a pol metra snehu. To je predstava ideálnej dovolenky pre väčšinu milovníkov chladnejších mesiacov. S príchodom zimného počasia však letné radovánky končiť nemusia ani pre tých z vás, ktorí pred zimnou lyžovačkou preferujú zábavu vo vodných parkoch. Väčšina slovenských aquaparkov má totiž svoje brány otvorené celoročne. Jedným z najobľúbenejších a najznámejších aquaparkov na Slovensku je bezpochyby Aquapark […]

Čítať ďalej
outdoor Radíme Vám Zdravie

Mýtus 10 tisíc krokov

Koľko by sme mali denne ujsť krokov, aby sme zlepšili svoje zdravie? Vedci z Massachusettskej univerzity si posvietili na tradované múdro, spájajúce zdravý životný štýl a dennú dávku 10-tisíc krokov. Koľko by sme mali denne ujsť krokov, aby sme zlepšili svoje zdravie? V súvislosti so zdravým životným štýlom a dlhovekosťou sa hojne objavuje tvrdenie, že […]

Čítať ďalej
Health Radíme Vám Zdravie

S Vincentkou proti dehydratácii

Pitný režim chráni pred horúčavami  Súčasné tropické horúčavy už priniesli stovky kolapsov z tepla a podpísali sa pod zhoršenie zdravotného stavu obyvateľstva. A najradšej by sme podlahové vykurovanie okamžite vymenili za podlahové chladenie, čo samozrejme je finančne náročné. Zvlášť zraniteľní sú starší ľudia, ale nebezpečný je aj pobyt, či práca  na slnku.  V taký čas pomôže […]

Čítať ďalej