ONLINE MAGAZIN

Otvorenie areálu Vodného sveta

Malebné kúpeľné mestečko na severozápade Slovenska sa môže pochváliť novou at­rakciou pre kúpeľných hostí i náhodných návštevníkov. V októbri 2012 boli v kúpeľoch Aphrodite Rajecké Teplice spustené do prevádzky dva vonkajšie termálne bazény.

K celkovej ploche vnútorných wellness priestorov tak do komplexu Vodný svet pribud­ne ďalších veľkorysých 740 m2 vodnej a viac ako 3000 m2 oddychovej plochy.

Sedací kruhový bazén s antickým altánkom a priemerom 6,7 m je vybavený vodnými masážnymi tryskami, teplota vody je 37 – 38°C. Bazén je prepojený výplavom s vnútorným areálom. Druhý bazén je plavecký s dĺžkou 25 metrov a priemernou teplotou 27 – 28°C, obidva bazény sú k dispozícii celoročne.

Vonkajší areál je v súčasnosti vo výstavbe a jeho súčasťou bude Turecký celotelový kúpeľ s povzbudzujúcim účinkom na kardiovaskulárny aparát a posilnenie imunity. Ide o komplex 2 bazénikov, pričom v jednom bude teplota 18-20°C a v dru­hom 38 – 40°C. Komplex služieb dopĺňajú odpočinková oáza s dostatkom ležadiel, biosauna z masívneho dreva a štýlová reštaurácia.

Finančné prostriedky na výstavbu vonkajších bazénov získali kúpele Aphrodite Rajecké Teplice z Operačného programu Konkurencieschopnosť a hospodársky rast v rámci zmluvne viazaných projektov vo výške 500.000,- Eur. Celková investícia prístavby je 3 000 000 Eur. Pri návrhu exteriérov dodržali architekti jednotný štýl projektu Aphrodite a exteriér obohatili o množstvo antických prvkov, príznačné pre celý areál. Zdenko Miškolci, viceprezident a.s. SLK Rajecké Teplice: „pri vytváraní koncepcie vonkajšieho Vodného sveta sme sa inšpirovali aj v zahraničí, najmä v krajinách s rozvinutou tradíciou kúpeľníctva. Našou ambíciou je ponúknuť klientom pridanú hodnotu – exkluzívne prostredie s vynikajúcimi službami a vyškoleným od­borným personálom“.

Kúpele využívajú prírodnú liečivú vodu, ktorá je svojim zložením charakterizovaná ako hydrogenuhličitanovo vápenato-ho­rečnatá voda, typu akratothermy. Teplota vody pri prameni je 38°C a má priaznivé účinky na pohybový a nervový aparát. Podľa slov Mgr. Petra Lališa, riaditeľa balneoterapie je voda podľa najnovších balneologických posudkov vhodná i na liečbu ženských ochorení ako je sterilita, či infertilita.

Oficiálne otvorenie vonkajšieho areálu Vodného sveta kúpeľov Aphrodite vrátane bralového bazénu s vodopádom je naplá­nované na jún 2013, pričom Turecký celotelový kúpeľ si klienti budú môcť vyskúšať už koncom apríla.

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Lifestyle Zdravie

Jeden pár múch je povolený ! Zákon je zákon….

Kvôli stavu verejných záchodov realizovala čínska vláda v uplynulých troch rokoch rozsiahlu akciu, ktorú charakterizovala ako „záchodovú revolúciu“. Čistota verejných záchodov v Číne tak dostala pravidlá: napríklad nie viac ako dve muchy na jednu záchodovú miestnosť. Toaleta síce patrí v každom dome k tým najmenším miestnostiam, ale to rozhodne neznamená, že by pre miliardovú Čínu […]

Čítať ďalej
Film Náš tip Radíme Vám Zdravie

Tajomstvá civilizácií vo svetle modernej vedy

Tajomstvá civilizácií vo svetle modernej vedy Aké dopady na prastaré civilizácie mali klimatické zmeny? Čo spôsobili pandémie? A aký vplyv na zánik civilizácii mala sopečná činnosť? Či išlo o staroveký Egypt alebo Rímsku ríšu, jedno mali všetky spoločné: v priebehu času nakoniec skolabovali a aj napriek tomu, že ich kultúra dodnes ovplyvňuje tú našu, samotné ríše zmizli v prepadlisku dejín. […]

Čítať ďalej
Radíme Vám Zdravie

Čo je prach? Ako vzniká?

Prach je všeobecné meno pre tuhé častice s priemerom menším ako 500 mikrometrov a všeobecnejšie: pre jemne oddelenú hmotu. Pozemská atmosféra obsahuje prach z rôznych zdrojov ako je pôdne prach naviaty vetrom, sopečné erupcie a znečistenia. Vzdušný prach je považovaný za aerosól. Môže ovplyvniť vyžarovanie atmosféry a mať značný vplyv na podnebie. Ak je navyše prach […]

Čítať ďalej