ONLINE MAGAZIN

WiFi sieť na regionálnych linkách Slovak Lines sa rozšírila

Cestujúci, využívajúci prímestské autobusy Slovak Lines v Bratislavskom kraji, majú od júla 2013 k dispozícii už vyše osemdesiat autobusov vybavených bezplatným pripojením na internet.

 

Počet autobusov poskytujúcich bezplatné WiFi pripojenie sa v priebehu tohto mesiaca rozrástol o ďalších 50 regionálnych autobusov. Cestujúci môžu počas jazdy surfovať po internete, prezerať si e-maily alebo využívať pripojenie na rôzne komunikačné aplikácie. Stačí, ak sa v autobusoch označených nálepkou WiFi free pripoja na sieť s názvom orange-free. Heslo zadávať netreba.

 

Prvých 32 regionálnych autobusov Slovak Lines bolo vybavených bezplatným WiFi pripojením v marci 2013. Išlo najmä o autobusy jazdiace v smere na Záhorie. V súčasnosti sieť prímestských autobusov s pripojením na internet tvorí už vyše 80 autobusov Slovak Lines, pričom sú touto službou pokryté všetky smery, na ktoré regionálne autobusy jazdia. Bezplatné pripojenie na internet je cestujúcim poskytované v spolupráci so spoločnosťou See & Go. Podľa testovacích meraní rýchlosť dosahuje v priemere okolo 3,24 Mbit/s. V záujme rovnomerného využívania pripojenia všetkými záujemcami je prístup chránený proti nadmernému sťahovaniu dát.

 

Autobusový dopravca Slovak Lines začal zavádzať bezplatné WiFi pripojenie do autobusov na diaľkových linkách v januári 2010. V súčasnosti sa cestujúci počas cesty môžu na internet pripojiť na všetkých diaľkových linkách spoločnosti a tiež na linke Bratislava – Viedeň, na ktorej jazdí denne až 21 spojov v každom smere. Po pozitívnych skúsenostiach s poskytnutím pripojenia na internet v komerčnej doprave sa v tomto roku spoločnosť zamerala na zavedenie WiFi do regionálnych autobusov, ktorými zabezpečuje dopravu vo verejnom záujme na základe objednávky Bratislavského samosprávneho kraja.

Samozrejme, aj stranka www.slovaklinesmagazin.sk je navrhnutá tak, aby sa upravila na všetky mobilne zariadenie pre komfortné prezeranie  informácií.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Film Náš tip outdoor Príroda Radíme Vám

Za divočinou nemusíte cestovať ďaleko

Aj keď to nemusí byť na prvý pohľad do oči bijúce, Európa je domovom úchvatných živočíchov. Tí musia v posledných desaťročiach čeliť výzvam dynamicky sa meniaceho sveta, ako aj klímy. V unikátnej šesťdielnej dokumentárnej sérii, ktorú predstaví Viasat Nature, sa zoznámime s najväčšími, najrýchlejšími a najvzácnejšími zvieratami žijúcimi na starom kontinente. Stretneme sa s najväčším európskym dravcom, ktorým je orlosup […]

Čítať ďalej
Cestovanie Náš tip Novinky Radíme Vám

Čedok je späť na Slovensku

Čedok je späť na Slovensku, záujem o odlety z Bratislavy je obrovský Novým country manažérom Čedoku pre Slovensko bude Juraj Sliacky Odkedy cestovná kancelária Čedok oznámila svoj návrat na slovenský trh, tisíce Slovákov si zakúpilo svoju dovolenku pri mori s odletom z Bratislavy. Počas týchto dvoch mesiacov dominovali najmä pobytové zájazdy do Turecka, Albánska, Bulharska a na grécke ostrovy […]

Čítať ďalej
Náš tip Technológie

Maratónsky tréning: Čo potrebujete vedieť

Veľa bežcov chce dokončiť slávny maratón, ktorý slúži ako test ich vytrvalosti, tak aj ako vrcholný úspech. Optimálny čas pre väčšinu bežcov je medzi dvoma hodinami a striedaním elitných bežcov a ôsmimi hodinami chodcov. Podľa typických časov pretekov by muži mali mieriť menej ako štyri hodiny a ženy menej ako štyri a pol hodiny, aby […]

Čítať ďalej