ONLINE MAGAZIN

WiFi sieť na regionálnych linkách Slovak Lines sa rozšírila

Cestujúci, využívajúci prímestské autobusy Slovak Lines v Bratislavskom kraji, majú od júla 2013 k dispozícii už vyše osemdesiat autobusov vybavených bezplatným pripojením na internet.

 

Počet autobusov poskytujúcich bezplatné WiFi pripojenie sa v priebehu tohto mesiaca rozrástol o ďalších 50 regionálnych autobusov. Cestujúci môžu počas jazdy surfovať po internete, prezerať si e-maily alebo využívať pripojenie na rôzne komunikačné aplikácie. Stačí, ak sa v autobusoch označených nálepkou WiFi free pripoja na sieť s názvom orange-free. Heslo zadávať netreba.

 

Prvých 32 regionálnych autobusov Slovak Lines bolo vybavených bezplatným WiFi pripojením v marci 2013. Išlo najmä o autobusy jazdiace v smere na Záhorie. V súčasnosti sieť prímestských autobusov s pripojením na internet tvorí už vyše 80 autobusov Slovak Lines, pričom sú touto službou pokryté všetky smery, na ktoré regionálne autobusy jazdia. Bezplatné pripojenie na internet je cestujúcim poskytované v spolupráci so spoločnosťou See & Go. Podľa testovacích meraní rýchlosť dosahuje v priemere okolo 3,24 Mbit/s. V záujme rovnomerného využívania pripojenia všetkými záujemcami je prístup chránený proti nadmernému sťahovaniu dát.

 

Autobusový dopravca Slovak Lines začal zavádzať bezplatné WiFi pripojenie do autobusov na diaľkových linkách v januári 2010. V súčasnosti sa cestujúci počas cesty môžu na internet pripojiť na všetkých diaľkových linkách spoločnosti a tiež na linke Bratislava – Viedeň, na ktorej jazdí denne až 21 spojov v každom smere. Po pozitívnych skúsenostiach s poskytnutím pripojenia na internet v komerčnej doprave sa v tomto roku spoločnosť zamerala na zavedenie WiFi do regionálnych autobusov, ktorými zabezpečuje dopravu vo verejnom záujme na základe objednávky Bratislavského samosprávneho kraja.

Samozrejme, aj stranka www.slovaklinesmagazin.sk je navrhnutá tak, aby sa upravila na všetky mobilne zariadenie pre komfortné prezeranie  informácií.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip Radíme Vám Tlačová správa Umenie a kultúra

Martinus otvoril kníhkaviareň v Brne

Za prvé dni ju navštívilo desať tisíc zákazníkov. Najväčšie slovenské kníhkupectvo otvorilo po mesiacoch príprav svoje prvé české kamenné kníhkupectvo v brnenskom obchodnom centre Velký Špalíček. Kníhkaviareň Martinus Martinus je najpopulárnejšie kníhkupectvo a päťnásobná najobľúbenejšia značka roka na Slovensku podľa prieskumu KPMG. V Česku pôsobí prostredníctvom internetového kníhkupectva Martinus.cz od roku 2012. Po 10 rokoch […]

Čítať ďalej
Lifestyle Náš tip

Ako dopadli najznámejší mafiánski bossovia a gangstri?

V televíznych seriáloch a dokumentoch o skutočných zločinoch žiari len málo mien tak jasne ako meno Colina McLarena. McLaren, bývalý detektív s vášňou pre odhaľovanie tajomstiev zločineckého podsvetia, preniesol svoje odborné znalosti na televíznu obrazovku v strhujúcom dokumentárnom seriáli Vrahovia mafie s Colinom McLarenom. Túto sériu prinesie televízna stanica Viasat Explore už 22. novembra o 21:00. V rámci […]

Čítať ďalej
Náš tip Nezaradené Osobnosti Lines

Spomienka na JFK

60. výročie úmrtia prezidenta Kennedyho V novembri odvysiela televízna stanica Viasat History sériu dokumentov pri príležitosti 60. výročia jedného z najšokujúcejších a dejiny určujúcich momentov 20. storočia, atentátu na prezidenta Johna F. Kennedyho. Počas dvoch nedieľ (19. a 26. novembra) predstaví Viasat History tri nové dokumenty, ktoré odhalia nové skutočnosti z osudného dňa 22. novembra, ktorý otriasol […]

Čítať ďalej