ONLINE MAGAZIN

Weineck Cobra 780 CUI Limited Edition

Predstava, že silný automobil musí byť nevyhnutne veľký, nie je celkom presná. Dôkazom, že aj kompaktné kabrio môže mať extrémny výkon, je Weineck Cobra 780 CUI Limited Edition. V plnej paráde ukazuje svojich 1100 koní.

Keď sa pred niekoľkými rokmi dostal na trh luxusný športový automobil Bugatti Veyron, spôsobil okolo seba veľký rozruch. Stal sa ikonou finančného bohatstva a za okrúhly jeden milión eur ponúkol dovedna 1001 konských síl. To všetko v nadčasovom dizajne, ktorý je nezameniteľný s ktorýmkoľvek iným vozidlom.

Stará dobrá škola

Latku výkonu tentokrát prekonalo vozidlo celkom inej vizáže. Už to nie je obrý automobil, ale skôr malý kompaktný športiak s priestorom pre vodiča a jedného pasažiera. Weineck Cobra 780 má skôr klasické tvary karosérie, inšpiráciu nachádza v automobiloch z druhej polovice minulého storočia.

Ekoaktivisti, dajte si pohov

Motor v tomto nápadnom automobile je typu V8 s objemom valcov až 12,7 litrov. Toto sa určite nebude páčiť priaznivcom downsizingu, veď objem bežného motora pre osobný automobil je v tomto prípade prekonaný až desaťnásobne! Motor v tomto Weinecku nemá charakter sériovo vyrábaného produktu, je jedinečným „custom“ dielom spoločnosti Donovan Engineering. Obsahuje pritom piesty, kľukové hriadele, ojnice a hlavy od spoločnosti Weineck Engineering.

Preťaženie ako v monoposte F1

Motor má už spomenutý výkon neuveriteľných 1100 konských síl a z pokoja na rýchlosť 100 km/h sa vyšplhá za – pripravte sa – iba 2,5 sekundy! Na rýchlosť 300 km/h sa potom dostane už za 10 sekúnd. Takýto parameter sa nezaobíde bez masívneho chladenia dvomi turbínami a bez špičkových materiálov použitých pri výrobe motora.

 

 

 

Zn.: Exkluzívny tovar

V porovnaní s Bugatti Veyron má Weineck Cobra 780 CUI o niečo väčšiu morálnu hodnotu preto, lebo je vyrobený v limitovanej edícii iba 15 kusov. Predávať sa bude na aukcii v Paríži vo februári budúceho roka, vyvolávacia cena je ohromujúcich 543-tisíc eur.

 

 

Text: Erik Stríž,  Foto: Weineck.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať:

Automobily Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám Šport

Po Islande, na štyroch kolesách

Na tajuplný ostrov ľadu a ohňa ležiaci priamo na geologickej hranici medzi Európou a Amerikou jazdia návštevníci odpočívať do čistej neponičenej krajiny a pozorovať neobvyklé prírodné javy ako sú gejzíry a sírne pramene vyrážajúce z vnútra krajiny v tesnom susedstve najväčších európskych ľadovcov, roztodivné čadiče, vymodelované divokými riekami a vodopádmi i ponurú mesačnú krajinu tvorenú […]

Čítať ďalej
Automobily Cestovanie Novinky Radíme Vám

Od nedele prídu do platnosti nové cestovné poriadky v IDS BK, pripravte sa na výrazné zmeny.

Od nedele 11. decembra 2022 príde ku zásadným zmenám grafikonu vlakovej dopravy, zároveň z dôvodu zachovania nadväzností na vlaky budú výrazne zmenené cestovné poriadky regionálnej autobusovej dopravy. V rovnakom termíne budú premenované tri frekventované zastávky v Bratislave, a aplikácia IDS BK prichádza s novými funkciami prístupnými všetkým užívateľom. Ku zmenám cestovných poriadkov dopravcov v Integrovanom dopravnom […]

Čítať ďalej
Automobily Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám Šport Technika

Zvieratá Islandu, alebo s čím sa tu môžeme stretnúť

Ostrov ľadu a ohňa, ako býva Island nazývaný, je známy predovšetkým svojou unikátnou krajinou vulkánov, lávových púští, ľadovcov, ľadovcových riek a jazier. V porovnaní s týmito úžasnými geologickými fenoménmi sa tunajšia živá príroda zdá byť o niečo menej zaujímavá. Možno už len preto, že tá neživá tu býva často až príliš živá. Nenechajme sa ale […]

Čítať ďalej