ONLINE MAGAZIN

Weineck Cobra 780 CUI Limited Edition

Predstava, že silný automobil musí byť nevyhnutne veľký, nie je celkom presná. Dôkazom, že aj kompaktné kabrio môže mať extrémny výkon, je Weineck Cobra 780 CUI Limited Edition. V plnej paráde ukazuje svojich 1100 koní.

Keď sa pred niekoľkými rokmi dostal na trh luxusný športový automobil Bugatti Veyron, spôsobil okolo seba veľký rozruch. Stal sa ikonou finančného bohatstva a za okrúhly jeden milión eur ponúkol dovedna 1001 konských síl. To všetko v nadčasovom dizajne, ktorý je nezameniteľný s ktorýmkoľvek iným vozidlom.

Stará dobrá škola

Latku výkonu tentokrát prekonalo vozidlo celkom inej vizáže. Už to nie je obrý automobil, ale skôr malý kompaktný športiak s priestorom pre vodiča a jedného pasažiera. Weineck Cobra 780 má skôr klasické tvary karosérie, inšpiráciu nachádza v automobiloch z druhej polovice minulého storočia.

Ekoaktivisti, dajte si pohov

Motor v tomto nápadnom automobile je typu V8 s objemom valcov až 12,7 litrov. Toto sa určite nebude páčiť priaznivcom downsizingu, veď objem bežného motora pre osobný automobil je v tomto prípade prekonaný až desaťnásobne! Motor v tomto Weinecku nemá charakter sériovo vyrábaného produktu, je jedinečným „custom“ dielom spoločnosti Donovan Engineering. Obsahuje pritom piesty, kľukové hriadele, ojnice a hlavy od spoločnosti Weineck Engineering.

Preťaženie ako v monoposte F1

Motor má už spomenutý výkon neuveriteľných 1100 konských síl a z pokoja na rýchlosť 100 km/h sa vyšplhá za – pripravte sa – iba 2,5 sekundy! Na rýchlosť 300 km/h sa potom dostane už za 10 sekúnd. Takýto parameter sa nezaobíde bez masívneho chladenia dvomi turbínami a bez špičkových materiálov použitých pri výrobe motora.

 

 

 

Zn.: Exkluzívny tovar

V porovnaní s Bugatti Veyron má Weineck Cobra 780 CUI o niečo väčšiu morálnu hodnotu preto, lebo je vyrobený v limitovanej edícii iba 15 kusov. Predávať sa bude na aukcii v Paríži vo februári budúceho roka, vyvolávacia cena je ohromujúcich 543-tisíc eur.

 

 

Text: Erik Stríž,  Foto: Weineck.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať:

Automobily Cestovanie Radíme Vám

Ako je to s parkovaním a nocovaním mimo kempingov v Nemecku

Ako je známe, Nemecko veľmi radi navštevujeme. Je to dané tým, že Nemecko má veľmi dobre rozvinutú turistickú ponuku, a to ako v oblasti historických pamiatok, tak napríklad aj v oblasti wellness, či spoznávania jeho prírodných krás. A preto si treba aj u neho vyjasniť „ako je to teda s tým parkovaním a nocovaním mimo […]

Čítať ďalej
Architektúra Automobily Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám

Lahodný rum, salsa, cigara? To všetko a ešte viac je Kuba

Zaujímavá, unikátna, veselá, živá, chudobná, krásna, nekomplikovaná. Ku Kube pasuje veľa prívlastkov, rozhodne však nie je jednotvárna! Kuba je ostrov mnohých kontrastov s jedinečným kúzlom a originalitou v podobe dobrosrdečných ľudí, rytmu salsy, amerických veteránov, nádherného mora a ešte krajších západov slnka, úžasnej architektúry. Dovolenka na Kube sľubuje bezpochyby špeciálny zážitok. Kuba, jedna z posledných […]

Čítať ďalej
Automobily Náš tip outdoor

Ako sa ťaží drevo v Kanade?

Na úspešný dokumentárny seriál Záchranári na diaľnici 401 nadväzuje seriál Drevorubači z Mud Mountain. Prvú sériu predstaví práve televízna stanica Viasat Explore. Dej je zasadený do majestátneho pohoria Britskej Kolumbie, kde veľa mužov zvábených vysokými platmi, podstupuje dennodenne riziko, pri ktorom je ich úlohou dostať obrovské kmene stromov dole do údolia. Celkovo ťažba a znášanie dreva […]

Čítať ďalej