ONLINE MAGAZIN

Váš pracovný život bude iný. Pozrite si ako ho zmenia technológie.

Mobilné a digitálne technológie prenikajú do spoločnosti, biznisu aj súkromného života, výrazne však menia aj ten pracovný

Výskum Ericsson Networked Society Lab ukazuje, že zamestnanci a zamestnávatelia sa sústreďujú viac na vytváranie hodnôt a na výsledok, ako na to, akým spôsobom, kde a kedy bola práca vykonaná
Vnímanie práce ako poslanie priťahuje talentovaných ľudí stále viac

Pracovný život sa mení stále viac. Mobilné a digitálne technológie prenikajú do spoločnosti, do súkromného života, biznisu a menia spôsob našej práce, jej organizáciu, spoluprácu a zdieľanie. Tento vývoj prináša zo sebou výrazné inovácie. V štúdii „Pracovný život ďalšej generácie“, Ericsson skúmal tieto zmeny a zameral sa na dôležité trendy. Výskumu sa zúčastnili medzinárodní experti a inovátori z viacerých oblastí, napríklad ľudských zdrojov, TOP manažmentov, špecialistov na procesy a podobne.

Nové spôsoby a možnosti komunikácie ovplyvňujú pracovný život na všetkých úrovniach. Tým, že sa ľudia stávajú viac „mobilní“, očakávajú aj väčšiu flexibilitu svojej práce a kladú väčší dôraz na svoje pracovné prostredie.

Zmeny v pracovnom živote prináša najmä  zasieťovaná spoločnosť.  Tým, že budeme môcť pracovať odkiaľkoľvek a kedykoľvek, sa budú stále viac stierať hranice medzi pracovným a súkromným životom. Väčší dôraz budeme klásť na osobný networking. Technológie nám prinesú flexibilný pracovný čas a miesto odkiaľ pracujeme, spolupráca sa presunie ešte viac do virtuálneho prostredia. Nový systém práce vyprodukuje viac freelancerov a projektovú prácu.

Mikael Eriksson Björling, expert na spotrebiteľské správanie výskumného centra Ericsson ConsumerLab hovorí: „Každá historická epocha má svoj hlavný zdroj vytvárania hodnôt. Počas historického obdobia „lovu a zberu“ to zahŕňalo hľadanie jedla, založenie ohňa a výroby oblečenia. Dnes organizáciu našej práce menia nové vzory správania sa a technológie. V Ericssone veríme, že tým hlavným motorom tejto transformácie budú práve info-komunikačné technológie. Je pre nás dôležité vidieť tieto príležitosti a byť súčasťou tejto transformácie.“

 

8 trendov, ktoré štúdia identifikovala:

Vnímanie práce ako poslania – Okrem odmeny za prácu a osobné benefity, či pozícia uvedená na vizitke, bude stále dôležitejší prínos našej práce pre spoločnosť.

Od úloh k misiám – Veľkou zmenou v pracovnom živote je aj posun k vytváraniu hodnôt a orientácia na výsledky. Zamestnávateľov a zamestnancov to zaujíma a viac ako to kedy, kde a ako bola práca odvedená.

Kultúrna príťažlivosť – Ľudia stále viac začínajú hľadať zamestnávateľov, ktoré vytvárajú určité konkrétne hodnoty, komunitu a kultúru, s ktorou sa identifikujú.

Obojstranná flexibilita – Zamestnanci dnes očakávajú flexibilitu pracovného času, ale aj miesta práce. Keďže dnes je možné plnohodnotne a bezpečne sa pripojiť z „officu“ rovnako ako z domu alebo trebárs z pláže, firmy to stále viac umožňujú, dokonca vítajú. Pomáha im to šetriť náklady napríklad na energie, či prenájom priestorov.

Uvedomovanie si zodpovednosti – Ľudia proaktívne berú na svoje plecia väčšiu osobnú zodpovednosť za riešenie problémov a dosahovanie cieľov. Zamestnávatelia ich na druhej strane k tomu motivujú. Je to prospešné pre obidve strany.

Sila nekonvenčnosti – Organizácie stále viac experimentujú so skladbou zamestnancov. Tí často pochádzajú z rôznych prostredí, s rôznym vzdelaním, skúsenosťami či pohľadom na konkrétne veci. Takto chcú vytvoriť priestor pre vznik nových inovatívnych nápadov v mysliach, ktoré majú svieži a neopozeraný pohľad na vec.

The Exchange Place – Zamestnanci už nebudú nevyhnutne musieť sedieť spoločne na jednom mieste, aby mohli byť pod kontrolou zamestnávateľa. Tí sa začínajú skôr zameriavať na to, či je ich spolupráca zmysluplná a prospešná. Pracovné prostredie by malo byť primárne dizajnované pre ľudí, podľa ich predstáv, čo pozitívne ovplyvní ich pracovné výkony.

Konzumerizácia – Ľudia chcú mať svoje pracovné prostredie prispôsobené ich individuálnym potrebám a návykom. Stále viac očakávajú, že preferencie a skúsenosti zo svojho súkromného života budú aplikované aj v ich práci.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip Radíme Vám Technika Technológie

Najlepšie produkty Honor, ktoré si môžete zaobstarať na čierny piatok

Značka Honor bola vždy známa svojimi kvalitnými a cenovo dostupnými produktmi. A tento čierny piatok ponúka úžasné ponuky na svoje špičkové produkty! Ak si chcete zaobstarať nový telefón, notebook alebo napríklad chytré hodinky, určite sa pozrite na tieto ponuky! V tomto blogu preberieme 6 najlepších produktov Honor, ktoré by ste si mali zaobstarať na Čierny […]

Čítať ďalej
Náš tip Novinky outdoor Radíme Vám Technika Technológie

Recenzia: DJI Mini 3 Pro je úžasný malý dron a robí malé zázraky

Dron vhodný ako pre začiatočníka, tak pre pokročilého – Horúca novinka od DJI Ak ste sa už niekedy obzerali po kvalitnejšom a cenovo dostupnom drone, nepochybne ste objavili DJI Mini SE. Ide o malý dron renomovanej značky, ktorý vyniká svojou odolnosťou, kvalitným záznamom videa a základným funkciami s cenou okolo 300 eur. Ak ale chcete […]

Čítať ďalej
Technika Technológie Tlačová správa

Ako k sieťovým kamerám pripojiť zvuk a ďalšie senzory?

Spoločnosť Axis Communications uvádza na trh nové viacúčelové zariadenie AXIS D3110 Connectivity Hub určené na bezpečnú integráciu rôznych senzorov a tiež zvukových prvkov do sieťových IP systémov. Tento cenovo výhodný hub umožňuje napríklad pripojiť mikrofón, reproduktor alebo oboje a pomáha tak zvýšiť povedomie v oblastiach záujmu prostredníctvom kvalitného zvukového monitorovania. Umožní tiež obojsmernú komunikáciu, alebo […]

Čítať ďalej