ONLINE MAGAZIN

Nový procesor ARTPEC-5

Spoločnosť Axis Communications uvádza novú generáciu svojho system-on-chip procesoru pre sieťové kamery a video enkódery. Nový ARTPEC-5 je postavený na dvojjadrovej multiprocesorovej architektúre, má väčšiu vyrovnávaciu pamäť a vyššiu pamäťovú priepustnosť. Vyšší výkon preto umožňuje pokročilejšie možnosti pre inteligentné spracovanie obrazu a video analytické aplikácie.

Nový čip ARTPEC-5 obsahuje podporu pre štandard kompresie obrazu H.264 High Profile (HiP) a vysokú snímkovú frekvenciu (60 fps) pre enkódovanie v plnom rozlíšení HDTV (1080p). To predstavuje dvojnásobnú snímkovú frekvenciu a rozlíšenie, než aké dnes ponúkajú konvenčné riešenia HDTV video dohľadu. Vysoká rýchlosť snímania umožňuje zachytávať viac detailov rýchlo sa pohybujúcich objektov, napríklad v situáciách, kedy je potrebné zachytiť poznávacie značky rýchlo idúcich vozidiel pre ich následnú identifikáciu. Pri plnom rozlíšení HDTV možno sledovať veľké oblasti bez kompromisov v detailoch obrazu a zachytiť tak všetko potrebné, keď dôjde k nejakému incidentu.

V podobe procesoru ARTPEC-5 predstavuje spoločnosť Axis návrh optimálneho riešenia, ktoré vedie ku zníženiu spotreby energie sieťových kamier a video enkóderov. Nový čip tiež dokáže spracovať viac video streamov súčasne než predošlé generácie, prináša rýchlejšie rozhranie na ukladanie dát na SD karty a to otvára spoločnosti Axis cestu pre vývoj kamier s pokročilými možnosťami spracovania obrazu pre aj tie najnáročnejšie výzvy video dohľadu.

Vďaka svojej dvojjadrové architektúre, väčšej kapacite vyrovnávacej pamäte a vyššej priepustnosti poskytuje nový procesor ARTPEC-5 väčší výpočtový výkon pre inteligentné spracovanie obrazu a videoanalytické aplikácie, ktoré si môžu koncoví užívatelia ľahko zvoliť a stiahnuť do svojich kamier Axis prostredníctvom AXIS Camera Application Platform. V portfóliu aplikácií, ktoré sú už dnes k dispozícii, nechýbajú napríklad ani pokročilé funkcie ako sú rozpoznávanie, počítanie, detekcia a sledovanie.

AXIS Camera Application Platform umožňuje poskytovateľom softvéru (tretím stranám) vyvíjať aplikácie, ktoré môžu byť následne stiahnuté a nainštalované do kamier Axis. Vývojári aplikácií sa môžu prihlásiť do programu Axis Application Development Partner (ADP). Axis ponúka vývojársky balík (SDK) a nástroje overenia kompatibility, aby bolo možné overiť, či aplikácia pobeží bez problémov na všetkých kamerách Axis.

Prvým produktom, ktorý využije výhody nového čipu ARTPEC-5 je nový vysoko výkonný 6-kanálový video enkóder AXIS Q7436 Video Encoder v blade prevedení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať:

Technika Technológie

Pretaktovateľné serverové pamäte DDR5

Kingston FURY, divízia spoločnosti Kingston Technology Company, svetového lídra v oblasti pamäťových produktov a technologických riešení, rozširuje svoj rad pamätí DDR5 uvedením Kingston FURY Renegade Pro DDR5 RDIMM, nového radu pretaktovateľných serverových pamätí navrhnutých tak, aby spĺňali výkonnostné požiadavky novej generácie pracovných staníc a stolových počítačov.

Čítať ďalej
Náš tip Technológie

Maratónsky tréning: Čo potrebujete vedieť

Veľa bežcov chce dokončiť slávny maratón, ktorý slúži ako test ich vytrvalosti, tak aj ako vrcholný úspech. Optimálny čas pre väčšinu bežcov je medzi dvoma hodinami a striedaním elitných bežcov a ôsmimi hodinami chodcov. Podľa typických časov pretekov by muži mali mieriť menej ako štyri hodiny a ženy menej ako štyri a pol hodiny, aby […]

Čítať ďalej
Náš tip Radíme Vám Technika Technológie

Najlepšie produkty Honor, ktoré si môžete zaobstarať na čierny piatok

Značka Honor bola vždy známa svojimi kvalitnými a cenovo dostupnými produktmi. A tento čierny piatok ponúka úžasné ponuky na svoje špičkové produkty! Ak si chcete zaobstarať nový telefón, notebook alebo napríklad chytré hodinky, určite sa pozrite na tieto ponuky! V tomto blogu preberieme 6 najlepších produktov Honor, ktoré by ste si mali zaobstarať na Čierny […]

Čítať ďalej