ONLINE MAGAZIN

Nový procesor ARTPEC-5

Spoločnosť Axis Communications uvádza novú generáciu svojho system-on-chip procesoru pre sieťové kamery a video enkódery. Nový ARTPEC-5 je postavený na dvojjadrovej multiprocesorovej architektúre, má väčšiu vyrovnávaciu pamäť a vyššiu pamäťovú priepustnosť. Vyšší výkon preto umožňuje pokročilejšie možnosti pre inteligentné spracovanie obrazu a video analytické aplikácie.

Nový čip ARTPEC-5 obsahuje podporu pre štandard kompresie obrazu H.264 High Profile (HiP) a vysokú snímkovú frekvenciu (60 fps) pre enkódovanie v plnom rozlíšení HDTV (1080p). To predstavuje dvojnásobnú snímkovú frekvenciu a rozlíšenie, než aké dnes ponúkajú konvenčné riešenia HDTV video dohľadu. Vysoká rýchlosť snímania umožňuje zachytávať viac detailov rýchlo sa pohybujúcich objektov, napríklad v situáciách, kedy je potrebné zachytiť poznávacie značky rýchlo idúcich vozidiel pre ich následnú identifikáciu. Pri plnom rozlíšení HDTV možno sledovať veľké oblasti bez kompromisov v detailoch obrazu a zachytiť tak všetko potrebné, keď dôjde k nejakému incidentu.

V podobe procesoru ARTPEC-5 predstavuje spoločnosť Axis návrh optimálneho riešenia, ktoré vedie ku zníženiu spotreby energie sieťových kamier a video enkóderov. Nový čip tiež dokáže spracovať viac video streamov súčasne než predošlé generácie, prináša rýchlejšie rozhranie na ukladanie dát na SD karty a to otvára spoločnosti Axis cestu pre vývoj kamier s pokročilými možnosťami spracovania obrazu pre aj tie najnáročnejšie výzvy video dohľadu.

Vďaka svojej dvojjadrové architektúre, väčšej kapacite vyrovnávacej pamäte a vyššej priepustnosti poskytuje nový procesor ARTPEC-5 väčší výpočtový výkon pre inteligentné spracovanie obrazu a videoanalytické aplikácie, ktoré si môžu koncoví užívatelia ľahko zvoliť a stiahnuť do svojich kamier Axis prostredníctvom AXIS Camera Application Platform. V portfóliu aplikácií, ktoré sú už dnes k dispozícii, nechýbajú napríklad ani pokročilé funkcie ako sú rozpoznávanie, počítanie, detekcia a sledovanie.

AXIS Camera Application Platform umožňuje poskytovateľom softvéru (tretím stranám) vyvíjať aplikácie, ktoré môžu byť následne stiahnuté a nainštalované do kamier Axis. Vývojári aplikácií sa môžu prihlásiť do programu Axis Application Development Partner (ADP). Axis ponúka vývojársky balík (SDK) a nástroje overenia kompatibility, aby bolo možné overiť, či aplikácia pobeží bez problémov na všetkých kamerách Axis.

Prvým produktom, ktorý využije výhody nového čipu ARTPEC-5 je nový vysoko výkonný 6-kanálový video enkóder AXIS Q7436 Video Encoder v blade prevedení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Mohlo by vás zaujímať:

Nezaradené Príroda Radíme Vám Šport Technika Technológie

Smart hodinky Huawei Watch GT 3 Pro sú dokonalým spoločníkom na cesty

Huawei Watch GT 3 Pro sú absolútnou novinkou medzi smart hodinkami, pričom rozširujú už veľmi dobre známu a v našich končinách populárnu sériu Watch GT. Okrem špičkového dizajnu, luxusných materiálov a množstva ciferníkov sa pýšia aj skvelou výdržou batérie. Na jedno nabitie totiž vydržia až 14 dní. A práve výnimočná výdrž – okrem ďalších vychytávok […]

Čítať ďalej
Technológie

Kamera dokáže v reálnom čase maskovať tváre ľudí

Aplikácia na dynamické maskovanie AXIS Live Privacy Shield je jediným analytickým kamerovým softvérom na trhu, ktorý maskuje osoby v reálnom čase vo video streamoch pri plnej snímkovej frekvencii a beží priamo vo vybraných modeloch kamier. Teraz pomocou umelej inteligencie a jednotky DLPU podporuje aj funkciu maskovania samotných tvárí.

Čítať ďalej
Cestovanie Radíme Vám Technológie

Ako slúchadlá s aktívnym potlačením okolitého hluku zlepšujú cestovanie lietadlom

Nastáva čas dovoleniek a cestovania. Najrýchlejším dopravným prostriedkom, ktorým sa dostanete do vašej obľúbenej destinácie, je lietadlo. S lietaním je ale spojená rada nepríjemných a obťažujúcich faktorov a pre mnoho ľudí aj stres. Ako môžu pomôcť slúchadlá s technológiou potlačenia okolitých ruchov? Už od roku 1963 ponúkali letecké spoločnosti cestujúcim na palubách audio nahrávky s […]

Čítať ďalej