ONLINE MAGAZIN

Mercedes triedy C určuje novú úroveň sedanov

Mercedes ukázal novú podobu sedanov triedy C. Generačná výmena prémiových sedanov naznačuje smer, ktorým by sa malo uberať aj celé konkurenčné spektrum. Mercedes triedy C nemal nikdy takú charizmu, ako práve teraz.

Nová trieda C bude skutočným míľnikom v histórii značky. Už teraz vieme, že sa táto kategória stala najpredávanejšou spomedzi všetkých ostatných tried v portfóliu Mercedes-Benzu a jej nová generácia by mohla predajné čísla posunúť ešte ďalej. O fakte, že to nebude ľahké, svedčia predajné výsledky aktuálnej generácie. Tá sa od roku 2007 dočkala výroby a predaja až 2,4 miliónov kusov.

Mercedes-Benz triedy C, ktorý je možné objednávať si už teraz s dodaním začiatkom budúceho roka, sa nápadne ponáša na limuzínu triedy S a silueta vozidla pripomína celkom novú triedu CLA, ktorá dnes môže slúžiť aj ako entry-level pre nových zákazníkov značky. Z limuzíny S si nové céčko vzalo nielen vzhľad prednej masky a zadných svetlometov, ale aj úroveň technickej výbavy a do určitej miery aj komfort interiéru. Je nanajvýš jasné, že trieda C bude vždy aj o športovosti, a to ostáva zachované aj nateraz.

Sedan triedy C generačne schudol o sto kilogramov, dostal nový podvozok za príplatok ponúkne dokonca aj vzduchové pruženie. Ide o prvý automobil v kategórii s takouto možnosťou. Inovácií sa dočkali aj bezpečnostné systémy, asistenčné technológie a inovovaný bol aj komunikačno-servisno-multimediálny systém COMMAND Online.

Komplet novo vyvinutý Mercedes Benz triedy C s tromi výbavami AVANTGARDE, EXCLUSIVE a AMG, ktorý oproti predchodcovi  vykazuje pri zachovaní výkonu až o 20 percent nižšiu spotrebu paliva,  podrástol na dĺžku 4,686 a šírku 1,810 m, pričom sa na 2,840 m zväčšil jeho rázvor a na 480 litrov batožinový priestor, začína v tej najlepšej forme.

O vysokej forme nastupujúcej triedy C svedčia i nové výkonné a rekordne úsporné motory. Pre prvé, už aj na Slovensku objednateľné vozidlá sú v ponuke: C 180 benzínový 1,595 litra (115 kW/156 k; 250 Nm, zrýchlenie na 100 km/h za 8,2 s; spotreba 5,0 litra/100 km), C 200 benzínový 1,991 litra (135 kW/184 k; 300 Nm, zrýchlenie na 100 km/h za 7,5 s; spotreba 5,3 litra/100 km) a C 220 BlueTEC diesel 2,143 litra (125 kW/170 k; 400 Nm, zrýchlenie na 100 km/h za 8,1 s; spotreba 4,0 litra/100 km). Čoskoro k nim pribudnú ďalšie, vrátane prvého hybridu.

Text: Erik Stríž
Foto: Daimler

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať:

Automobily Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám Šport

Po Islande, na štyroch kolesách

Na tajuplný ostrov ľadu a ohňa ležiaci priamo na geologickej hranici medzi Európou a Amerikou jazdia návštevníci odpočívať do čistej neponičenej krajiny a pozorovať neobvyklé prírodné javy ako sú gejzíry a sírne pramene vyrážajúce z vnútra krajiny v tesnom susedstve najväčších európskych ľadovcov, roztodivné čadiče, vymodelované divokými riekami a vodopádmi i ponurú mesačnú krajinu tvorenú […]

Čítať ďalej
Automobily Cestovanie Novinky Radíme Vám

Od nedele prídu do platnosti nové cestovné poriadky v IDS BK, pripravte sa na výrazné zmeny.

Od nedele 11. decembra 2022 príde ku zásadným zmenám grafikonu vlakovej dopravy, zároveň z dôvodu zachovania nadväzností na vlaky budú výrazne zmenené cestovné poriadky regionálnej autobusovej dopravy. V rovnakom termíne budú premenované tri frekventované zastávky v Bratislave, a aplikácia IDS BK prichádza s novými funkciami prístupnými všetkým užívateľom. Ku zmenám cestovných poriadkov dopravcov v Integrovanom dopravnom […]

Čítať ďalej
Automobily Cestovanie outdoor Príroda Radíme Vám Šport Technika

Zvieratá Islandu, alebo s čím sa tu môžeme stretnúť

Ostrov ľadu a ohňa, ako býva Island nazývaný, je známy predovšetkým svojou unikátnou krajinou vulkánov, lávových púští, ľadovcov, ľadovcových riek a jazier. V porovnaní s týmito úžasnými geologickými fenoménmi sa tunajšia živá príroda zdá byť o niečo menej zaujímavá. Možno už len preto, že tá neživá tu býva často až príliš živá. Nenechajme sa ale […]

Čítať ďalej