ONLINE MAGAZIN

Cestujte „Express-ne“ medzi Bratislavou a Viedňou

Potrebujete sa dostať na rakúske letisko alebo navštíviť Viedeň? Určite si nájdete autobusové spojenie, ktoré vám bude časovo vyhovovať. Na autobusovej linke Express Bratislava–Vienna, spájajúcej dve hlavné mestá susedných štátov a súčasne aj dve významné európske letiská, jazdí denne až dvadsaťjeden spojov v každom smere. Vyskúšajte a určite neoľutujete. Autobusová linka má dlhoročnú tradíciu a udržuje si vysokú úroveň. Všetky autobusy sú klimatizované, pohodlné, bezpečné a vodiči patria k tým najskúsenejším. Ak budete odchádzať z Bratislavy v dopoludňajších hodinách, v autobusoch je pre vás pripravená aj čerstvá denná tlač, ktorú získate bezplatne od vodiča autobusu. Mnohí určite ocenia bezplatné pripojenie na internet cez WiFi, ktoré autobusy poskytujú na území Rakúska. Počas cesty môžete mailovať, četovať alebo sa zabávať prezeraním internetových stránok.

Možnosti nákupu cestovných lístkov

Cestovný lístok si môžete kúpiť online cez internet. Na stránke www.slovaklines.sk (prípadne www.eurolines.sk) si stačí vyhľadať spojenie vo vyhľadávači, zadať niekoľko dát a zaplatiť. Pri nákupe cez internet poskytuje Slovak Lines registrovaným účastníkom aj bonusový systém zliav. Ak ste zástancami klasického nákupu lístkov, môžete si ich zakúpiť v pokladni na bratislavskej Autobusovej stanici Mlynské nivy, v rezervačnom mieste na letisku vo Viedni, nachádzajúcom sa v príletovej hale, na viedenskej autobusovej stanici na SüdtirolerPlatz alebo v sieti predajných miest po celom Slovensku. V prípade voľného miesta aj priamo u vodiča autobusu.

 

Ak máte zakúpený spiatočný OPEN lístok a už viete čas vášho návratu, je najlepšie zarezervovať si spiatočnú cestu na presný dátum a čas na predajnom alebo rezervačnom mieste.

 

Na jeden lístok aj po meste

Chystáte sa cestovať do Viedne a užiť si túto rakúsku metropolu? Využiť môžete výhodný cestovný lístok tzv. KOMBI TICKET s možnosťou cestovania mestskou hromadnou dopravou na území Viedne v zóne označenej ako „Wien VOR Zone 100“. Na jeden lístok pocestujete z Bratislavy do Viedne a pokračujete mestskou hromadnou dopravou. Ušetríte, nemusíte riešiť nákup lístka na MHD vo Viedni a v pokoji si užijete atmosféru rakúskej metropoly.

Cestujte lacnjšie s karnetovým lístkom

Cestujete medzi Bratislavou a Viedňou pravidelne? V takom prípade neváhajte a zakúpte si karnetový lístok na 10 jázd len za 60 €. Vystavuje sa na meno cestujúceho a jeho platnosť je až jeden rok od dátumu vystavenia. Karnetový lístok získate v pokladni na AS Mlynské nivy v Bratislave alebo u vodiča autobusu.

Doprava na podujatia

Chystáte sa do Viedne za kultúrou? Pozrite sa na webstránku Slovak Lines, možno je práve na vami vybrané podujatie zabezpečená doprava. Slovak Lines ponúka priamy odvoz na mnohé zaujímavé koncerty či iné podujatia, a to najčastejšie práve do rakúskej metropoly. Autobusy vás odvezú z bratislavskej Autobusovej stanice Mlynské nivypriamo na miesto konania podujatia a späť za rozumnú cenu.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Film Náš tip outdoor Príroda Radíme Vám

Za divočinou nemusíte cestovať ďaleko

Aj keď to nemusí byť na prvý pohľad do oči bijúce, Európa je domovom úchvatných živočíchov. Tí musia v posledných desaťročiach čeliť výzvam dynamicky sa meniaceho sveta, ako aj klímy. V unikátnej šesťdielnej dokumentárnej sérii, ktorú predstaví Viasat Nature, sa zoznámime s najväčšími, najrýchlejšími a najvzácnejšími zvieratami žijúcimi na starom kontinente. Stretneme sa s najväčším európskym dravcom, ktorým je orlosup […]

Čítať ďalej
Cestovanie Náš tip Novinky Radíme Vám

Čedok je späť na Slovensku

Čedok je späť na Slovensku, záujem o odlety z Bratislavy je obrovský Novým country manažérom Čedoku pre Slovensko bude Juraj Sliacky Odkedy cestovná kancelária Čedok oznámila svoj návrat na slovenský trh, tisíce Slovákov si zakúpilo svoju dovolenku pri mori s odletom z Bratislavy. Počas týchto dvoch mesiacov dominovali najmä pobytové zájazdy do Turecka, Albánska, Bulharska a na grécke ostrovy […]

Čítať ďalej
Náš tip Technológie

Maratónsky tréning: Čo potrebujete vedieť

Veľa bežcov chce dokončiť slávny maratón, ktorý slúži ako test ich vytrvalosti, tak aj ako vrcholný úspech. Optimálny čas pre väčšinu bežcov je medzi dvoma hodinami a striedaním elitných bežcov a ôsmimi hodinami chodcov. Podľa typických časov pretekov by muži mali mieriť menej ako štyri hodiny a ženy menej ako štyri a pol hodiny, aby […]

Čítať ďalej