ONLINE MAGAZIN

Cestujte „Express-ne“ medzi Bratislavou a Viedňou

Potrebujete sa dostať na rakúske letisko alebo navštíviť Viedeň? Určite si nájdete autobusové spojenie, ktoré vám bude časovo vyhovovať. Na autobusovej linke Express Bratislava–Vienna, spájajúcej dve hlavné mestá susedných štátov a súčasne aj dve významné európske letiská, jazdí denne až dvadsaťjeden spojov v každom smere. Vyskúšajte a určite neoľutujete. Autobusová linka má dlhoročnú tradíciu a udržuje si vysokú úroveň. Všetky autobusy sú klimatizované, pohodlné, bezpečné a vodiči patria k tým najskúsenejším. Ak budete odchádzať z Bratislavy v dopoludňajších hodinách, v autobusoch je pre vás pripravená aj čerstvá denná tlač, ktorú získate bezplatne od vodiča autobusu. Mnohí určite ocenia bezplatné pripojenie na internet cez WiFi, ktoré autobusy poskytujú na území Rakúska. Počas cesty môžete mailovať, četovať alebo sa zabávať prezeraním internetových stránok.

Možnosti nákupu cestovných lístkov

Cestovný lístok si môžete kúpiť online cez internet. Na stránke www.slovaklines.sk (prípadne www.eurolines.sk) si stačí vyhľadať spojenie vo vyhľadávači, zadať niekoľko dát a zaplatiť. Pri nákupe cez internet poskytuje Slovak Lines registrovaným účastníkom aj bonusový systém zliav. Ak ste zástancami klasického nákupu lístkov, môžete si ich zakúpiť v pokladni na bratislavskej Autobusovej stanici Mlynské nivy, v rezervačnom mieste na letisku vo Viedni, nachádzajúcom sa v príletovej hale, na viedenskej autobusovej stanici na SüdtirolerPlatz alebo v sieti predajných miest po celom Slovensku. V prípade voľného miesta aj priamo u vodiča autobusu.

 

Ak máte zakúpený spiatočný OPEN lístok a už viete čas vášho návratu, je najlepšie zarezervovať si spiatočnú cestu na presný dátum a čas na predajnom alebo rezervačnom mieste.

 

Na jeden lístok aj po meste

Chystáte sa cestovať do Viedne a užiť si túto rakúsku metropolu? Využiť môžete výhodný cestovný lístok tzv. KOMBI TICKET s možnosťou cestovania mestskou hromadnou dopravou na území Viedne v zóne označenej ako „Wien VOR Zone 100“. Na jeden lístok pocestujete z Bratislavy do Viedne a pokračujete mestskou hromadnou dopravou. Ušetríte, nemusíte riešiť nákup lístka na MHD vo Viedni a v pokoji si užijete atmosféru rakúskej metropoly.

Cestujte lacnjšie s karnetovým lístkom

Cestujete medzi Bratislavou a Viedňou pravidelne? V takom prípade neváhajte a zakúpte si karnetový lístok na 10 jázd len za 60 €. Vystavuje sa na meno cestujúceho a jeho platnosť je až jeden rok od dátumu vystavenia. Karnetový lístok získate v pokladni na AS Mlynské nivy v Bratislave alebo u vodiča autobusu.

Doprava na podujatia

Chystáte sa do Viedne za kultúrou? Pozrite sa na webstránku Slovak Lines, možno je práve na vami vybrané podujatie zabezpečená doprava. Slovak Lines ponúka priamy odvoz na mnohé zaujímavé koncerty či iné podujatia, a to najčastejšie práve do rakúskej metropoly. Autobusy vás odvezú z bratislavskej Autobusovej stanice Mlynské nivypriamo na miesto konania podujatia a späť za rozumnú cenu.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať:

Lifestyle Náš tip

Ako dopadli najznámejší mafiánski bossovia a gangstri?

V televíznych seriáloch a dokumentoch o skutočných zločinoch žiari len málo mien tak jasne ako meno Colina McLarena. McLaren, bývalý detektív s vášňou pre odhaľovanie tajomstiev zločineckého podsvetia, preniesol svoje odborné znalosti na televíznu obrazovku v strhujúcom dokumentárnom seriáli Vrahovia mafie s Colinom McLarenom. Túto sériu prinesie televízna stanica Viasat Explore už 22. novembra o 21:00. V rámci […]

Čítať ďalej
Náš tip Nezaradené Osobnosti Lines

Spomienka na JFK

60. výročie úmrtia prezidenta Kennedyho V novembri odvysiela televízna stanica Viasat History sériu dokumentov pri príležitosti 60. výročia jedného z najšokujúcejších a dejiny určujúcich momentov 20. storočia, atentátu na prezidenta Johna F. Kennedyho. Počas dvoch nedieľ (19. a 26. novembra) predstaví Viasat History tri nové dokumenty, ktoré odhalia nové skutočnosti z osudného dňa 22. novembra, ktorý otriasol […]

Čítať ďalej
Náš tip outdoor Príroda

V uliciach miest môžete stretnúť nie len medvede

Divé svine, líšky, jelene či aj mnohými spomínané medvede. Čoraz viac sa stáva, že sa s divými zvieratami stretávame priamo v uliciach miest. Prečo sa tak deje a či je niekto zodpovedný, to sú otázky, ktoré prenecháme na iných. My sa radšej pozrieme do iných krajín a preskúmame, aké ďalšie živočíchy na celom svete sa adaptovali na život […]

Čítať ďalej