Lukáš Adamec: Nebyť Košíc, určite žijem v Prahe

Úradujúca česko-slovenská SuperStar Lukáš Adamec patrí medzi hudobníkov, ktorých nezlákal život v Bratislave. Po víťazstve v speváckej šou ostal žiť a pôsobiť v Košiciach. Priznáva však, že k srdcu mu prirástla česká metropola, kde si svoj život vie predstaviť. Vzdialenosť medzi Košicami a Bratislavou prekonáva pravidelne nielen autom ale i hromadnou dopravou. Nejedna z podobných ciest sa mu vďaka tomu zmenila na spontánnu autogramiádu s fanúšikmi…

 

Čo má nové naša aktuálna SuperStar? Pochváľ sa nám trošku…

Momentálne mám nové to, že som začal hrať aj sólovo. S hudbou mi pomáha košický muzikant Tomi Okres (CIRKUS). Predstavili sme spoločnú pieseň s názvom „Ty vieš“, ktorú fanúšikovia nájdu aj na youtube. Takže momentálne sa trošku točím okolo seba samého, aby sa tento projekt čo najrýchlejšie rozbehol.

 

Vraj si sa len pred pár dňami vrátil z Dubaja…

Áno, je to tak. Bol som tam oddychovať a osláviť narodeniny, plus utiecť pred „zimojarou“
(bolo to neúnosné – som letný človek).

 

Za SuperStar si ťa zvolili nielen Slováci ale aj Česi. Strávil si uplynulý rok veľa času aj v Prahe? Aký máš vzťah k „stovežatej“?

Nielen v Prahe, ale aj v iných mestách, a musím povedať, že Praha je mesto, v ktorom by som určite žil, nebyť Košíc. Mám rad ten mix ľudí, mám rád českú kuchyňu, a hlavne v Prahe sa točí neskutočné množstvo muzikantov.

 

Po víťazstve v SuperStar si musel, predpokladám, stráviť na cestách väčšinu svojho času…

Áno, samozrejme, patrí to k tejto práci, ale cestovanie mám do istej miery rád.

 

Berieš takéto cestovanie kvôli práci ako nutné zlo? Alebo si ho vieš aj užiť?

Aj – aj. Niekedy je cesta za prácou naplánovaná tak, že mi to sedí aj s mojimi súkromnými účelmi a viem ju takto využiť.

 

Na rozdiel od niektorých iných kolegov ty si sa rozhodol ostať v Košiciach a do Bratislavy často dochádzať. Neoľutoval si ešte toto rozhodnutie?

Určite som to neoľutoval. Mám rád domácu pôdu. Cítim väčšiu istotu doma ako inde. Je to normálne. Mám tu rodinu, známych, kamarátov, spomienky a skúsenosti.

 

Patríš medzi tých, ktorí sa presúvajú medzi Košicami a Bratislavou jedine autom? Alebo nemáš problém sadnúť si aj medzi „obyčajných smrteľníkov“ do vlaku či autobusu?

Keď som mal vodičák, čo momentálne nemám (zvuk slzy po dopade na podlahu), tak som mal veľmi rád cesty autom. Milujem šoférovanie. ALE! Takisto sa nebojím autobusov či vlakov. Vlakmi jazdím poslednú dobu často, a myslím si, že je to forma relaxu, ktorý je výnimočný.

 

Nezvrtla sa ti niekedy podobná cesta v menšiu spontánnu autogramiádu?

Samozrejme, sem tam sa odfotím alebo podpíšem, aj keď ľudia sú často hanbliví.

 

Aké typy cestovania má Lukáš Adamec najradšej? Klasické cesty za oddychom? Poznávacie zájazdy? Čo hovorí, napríklad, na gastroturistiku?

Cestovanie za oddychom veľmi rád nemám. Som totiž veľmi netrpezlivý, aby som už bol na mieste. Mám rád pracovné cesty. Tie si vychutnávam a popri nich oddychujem. Z gastroturistiky som absolvoval zatiaľ iba návštevu vinárskych oblastí, a nedá sa povedať, že by mi nejako toto cestovanie vadilo (hlavne návraty boli zaujímavé). Mám rád prírodu a všetky jej krásy a zaujímavosti, takže ak mi cestovanie poskytne aj možnosť kochať sa, som veľmi rád.

Si klasik, ktorý uprednostní pokojné cestovanie s cestovnou agentúrou? Alebo si rád vyskúšaš aj cestovanie, takpovediac, „na vlastnú päsť“?

Jednoznačne som radšej pánom plánovania svojej cesty ja, aj keď je určite niekedy pohodlnejšie zbaviť sa stresu a zodpovednosti.

 

Kde si počas svojich ciest našiel svoj kúsok raja? Kam by si odporučil čitateľom, aby sa určite raz šli pozrieť?

Určite by to mohol byť Dubaj. Alebo napríklad autobusom dosiahnuteľný Zadar. Ale vrelo odporúčam aj Košice, keďže ma k nim viaže domovská láska, čo znamená, že každý má svoj kúsok raja isto doma. TAKŽE, MILÍ ČITATELIA, PRAJEM VÁM KRÁSNE A BEZPEČNÉ CESTY so SLOVAK LINES!!! Či už cesty za snami, alebo návraty domov.

 

 

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *