ONLINE MAGAZIN

Jánošíkov kraj? Cyklistický raj!

Poznáte región, ktorý je na cykloturistiku stvorený viac ako Malá Fatra? Vyše 600 kilometrov značených cyklotrás rôznej obtiažnosti láka do regiónu všetky vekové kategórie.

Oblastná organizácia cestovného ruchu Malá Fatra (OOCR) v týchto októbrových dňoch dokončila II. etapu projektu na podporu cykloturistiky v regióne, a to osadenie 20 cyklopanelov, rozmiestnených na strategických miestach v okolí Žiliny, Terchovej a Kysúc. Cyklopanel zobrazuje podrobnú mapu cyklotrás v regióne spoločne s fotografiami najzaujímavejších lokalít, zoznamom cyklistických trás a s výberom niektorých okruhov aj s ich dĺžkovým a výškovým profilom. Nájdete tu aj odporúčania na výlety za poznaním, kultúrno-historickými pamiatkami i krásami okolitej prírody,“ dodáva k projektu manažér OOCR Malá Fatra Matúš Dobeš. Predchádzajúca I. etapa zahŕňala komplexné značenie viac ako 400 kilometrov cyklotrás spolu s osadením 74 ks cyklosmerovníkov, 440 ks cyklosmeroviek, 157 obrázkových cyklotabuliek, 113 doplnkových tabuliek a 173 emblémových tabuliek. V prvej etape sa zamerali všetky cyklotrasy systémom GPS pre ich ďalšie spracovanie do máp a prípadné použitie v budúcnosti pre projekt navigácie a orientácie.

 

V druhej etape sa okrem osadenia infopanelov  podarilo uskutočniť aj údržbu cyklotrás vo vybraných úsekoch a  zrealizovať tlač cykloturistických máp určených na ďalšiu distribúciu a predaj nielen v regióne Malej Fatry.

 

Náš tip: Nenáročná cyklistika

Obľúbenou trasou či už pre rodiny s deťmi alebo rekreačných cyklistov je Kysucká cyklomagistrála, ktorej prevažná časť vedie po novovybudovanom cyklochodníku z Krásna nad Kysucou do Vychylovky. Popri tejto trase nájdete náučný chodník v Zborove nad Bystricou, unikátny Slovenský orloj v Starej Bystrici či Múzeum kysuckej dediny v Novej Bystrici.

 

Náš tip: Za výhľadmi a adrenalínom

Okruh Terchová – Kysuce – Zázrivá, ktorého dĺžka je takmer 74 km a prevýšenie 1444 m, patrí obtiažnosťou medzi stredne ťažké trasy. Hoci sa trošku zapotíte, odmenou Vám budú jedinečné výhľady na Malú Fatru a Kysuce. Obdivovať možno architektúru miestnych obcí, kostol sv. Andreja Svorada a Beňadika v Radôstke či vyrezávaný betlehem v Terchovej.

 

Náš tip: Ku vode i k pamiatkam

Už sa nemusíte rozhodovať medzi pobytom pri vode a návštevou pamiatok. Okruh Vodné Dielo Žilina Vám umožní oboje.  Ľahká cyklotrasa s minimálnym prevýšením vhodná aj pre najmenších Vás zavedie okolo Vodného Diela až pod hrad Strečno alebo opačným smerom k hradnému parku Budatínskeho hradu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Mohlo by vás zaujímať:

Cestovanie Tlačová správa

Dovolenka pod palmami: Slovákov očarili Maldivy

Vzdialené destinácie ako Maldivy, Mexiko či Dominikánska republika sú počas Vianoc mimoriadne obľúbené. Slovenskí dovolenkári si naozaj doprajú, míňajú viac ako Maďari a Česi.

Čítať ďalej
Cestovanie Gastronómia Radíme Vám

Zážitok z adventných trhov: Vyberáme tie najkrajšie v Dolnom Rakúsku

Príroda, uličky s pivničkami, zámky, hrady, ale aj námestia v dedinkách či mestách sú súčasťou adventu v Dolnom Rakúsku. Vybrali sme pre vás tie najoriginálnejšie adventné trhy, ktoré ponúkajú jedinečné zážitky, a zároveň prinášame niekoľko skvelých tipov na ďalšie miesta, ktoré stojí za to navštíviť počas čarovného adventného obdobia.   Advent v Puchbergu sa predstaví v […]

Čítať ďalej
Cestovanie Príroda Radíme Vám Šport Tlačová správa

Zoznam „povinných“ aktivít pre zimu plnú zážitkov v Korutánsku

  Lyžovanie Nezáleží na tom, či ste začiatočníci alebo skúsení lyžiari – ten, kto si chce v Korutánsku zalyžovať, si príde na svoje. 30 lyžiarskych stredísk v Korutánsku a východnom Tirolsku a viac ako 800 km dobre upravených zjazdoviek s istotou snehu. To všetko získate pomocou jediného skipasu „TopSkiPass“. O nezabudnuteľné chvíle na snehu sa – podľa […]

Čítať ďalej